۱۰۰ پایان نامه دانشگاه آزاد در نمایشگاه بین المللی قرآن عرضه شد

۱۰۰ پایان نامه دانشگاه آزاد در نمایشگاه بین المللی قرآن عرضه شد

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از ۱۰۰ پایان‌نامه و نشریات قرآنی، ۴۰ عنوان کتاب تألیفی و ۵۰ اثر هنری در نمایشگاه بین‌المللی قرآن حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، عبدالمجید طالب‌تاش با اشاره به اینکه بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۲۱ اردیبهشت در مصلای بزرگ امام‌خمینی (ره) آغاز به‌کار کرده و تا ۴ خرداد ادامه خواهد داشت، گفت: طبق روال هرساله یکی از بخش‌های فعال این نمایشگاه، بخش دانشگاهی با حضور مراکز آموزش عالی کشور است.

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مراکز آموزش عالی کشور در این بخش آثار برگزیده قرآنی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و هنری خود را به نمایش گذاشته و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

طالب‌تاش با بیان اینکه مدیریت فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در این دوره از نمایشگاه با رویکردی تحول‌گرایانه اقدام به ایجاد غرفه دانشگاه در بخش دانشگاهی کرده است، گفت: غرفه دانشگاه با مدیریت واحد شهر قدس و مشارکت واحدهای تهران شمال، تهران مرکزی و دیگر واحدهای استان تهران اداره خواهد شد.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با به نمایش گذاشتن بیش از ۱۰۰ پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، نشریات قرآنی از واحدهای مختلف، ۴۰ عنوان کتاب تألیفی قرآنی و بیش از ۵۰ اثر هنری منتخب دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی در بخش دانشگاهی حضوری فعال و اثرگذار خواهد داشت.

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از جمله برنامه‌های غرفه دانشگاه در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌توان به کارگاه هنری تذهیب، کارگاه خطاطی و مسابقه قرآنی با عنوان شب‌های نورانی برای بازدیدکنندگان اشاره کرد که هر شب در پایان مسابقه به قید قرعه به تعدادی از برگزیدگان کارت هدیه اهدا خواهد شد. همچنین نشست‌های تخصصی با موضوعات قرآنی و فرهنگی توسط گروه‌های پژوهشی پژوهشکده و واحدهای استان تهران با حضور اساتید مجرب در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه با حضور فعال استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه از واحدهای سراسر کشور، گفت: همکاران ما در مدیریت قرآن و عترت گزارش مصوری را از چگونگی برگزاری این مسابقات برای اطلاع بازدیدکنندگان به نمایش خواهند گذاشت.

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: آثار بخش هنری شامل رشته‌های قالی‌بافی، معرق‌کاری، مشبک، خطاطی، خوشنویسی، تذهیب، نقاشی خط و عکاسی و بخش پژوهشی شامل پایان‌نامه‌های قرآنی، تالیفات دانشگاه آزاد اسلامی، نشریات قرآنی و فصلنامه‌های علمی از جمله مطالعات تاریخی قرآن و حدیث که رتبه علمی پژوهشی وزارت علوم را دریافت کرده در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی به نمایش گذاشته خواهد شد.

طالب‌تاش افزود: در این غرفه برنامه‌های قرآنی دانشگاه از طریق نمایشگرهایی در موضوعات مختلف نشریات قرآنی دانشگاه، کارگاه‌های آموزشی قرآن کریم، کارگاه‌های روش تفسیر قرآن کریم، نشست‌های قرآنی شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی، محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی، همایش‌ها و تئاتر دینی و مذهبی که در دانشگاه برگزار شده به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود.

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت ضمن دعوت از تمامی بازدیدکنندگان نمایشگاه برای حضور در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طی مکاتبه‌ای، از تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جهت بازدید از نمایشگاه دعوت به عمل آمده است و به‌طور خاص از معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی خواسته شده زمینه حضور دانشگاهیان در این دوره از نمایشگاه را فراهم آورند.