تبدیل مغازه‌ها به انبار یکی از تهدیدات جدی در بازار تبریز است

تبدیل مغازه‌ها به انبار یکی از تهدیدات جدی در بازار تبریز است

تبریز- رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز گفت: تبدیل مغازه‌ها به انبار یکی از تهدیدات جدی در بازار تبریز است چراکه لوازم قابل اشتعال در مغازه‌ها وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، عبداله تقی پور صبح امروز یک شنبه در جلسه شورای شهر تبریز در عمارت ساعت شهرداری گفت: مغازه‌ها به انبار تبدیل شده و باید از این پس از این اقدام جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه آتش نشانان در این آتش سوزی اخیر بازار تبریز برای حفاظت از اموال و جان مردم ایثار گری کردند، گفت: اگر امروز انتقادی از نبود تجهیزات در شهرداری می‌شود دلیلی بر زیر سوال بردن اقدامات آنان نیست.

شهرام دبیری دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در این جلسه در خصوص نرخ کرایه‌های تاکسی در شهر تبریز گفت: نرخ کرایه تاکسی‌ها باید رند و کمی تعدیل شود.

قاصدی قائم مقام سازمان تاکسیرانی نیز در این جلسه گفت: کرایه تاکسی‌ها سال گذشته نیز ۲۵ درصد افزایش یافته بود.

وی ادامه داد: علت اینکه در بحث کرایه‌ها کنترلی وجود ندارد، این است که افزایش نرخ کرایه‌ها بر اساس واقعیت نیست. به جز کرایه تاکسی‌ها تمام اقلام افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: رانندگان تاکسی‌ها راضی به افزایش کرایه‌ها نیستند چرا که با افزایش کرایه‌، میزان مسافران نیز کمتر می‌شود.

محمدباقر بهشتی دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در این جلسه شورا گفت: افزایش تورم در اختیار رانندگان تاکسی نیست.

وی گفت: افزایش کرایه کمتر از تورم یعنی کاهش قدرت خرید تاکسی‌ها و در این صورت افزایش کرایه در حد نرخ تورم مجاز است. کرایه تاکسی‌ها باید رند شود.