جزیره کیش میزبان مسابقات غواصی ارتش‌های جهان

جزیره کیش میزبان مسابقات غواصی ارتش‌های جهان

کیش - مسابقات غواصی ارتش‌های جهان مرداد امسال در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، دومین دوره مسابقات غواصی ارتش‌های جهان در کشور امسال به میزبانی جزیره کیش برگزارمی شود. ۱۶۰ غواص از کشورهای مختلف دراین رقابتها با یکدیگر رقابت می‌کنند.

بیش از ۴۰ داور مسئولیت قضاوت این مسابقات را بر عهده دارند و ۲۰۰ نفر از عوامل پشتیبانی نیروهای مسلح، نیز در برگزاری این مسابقات مشارکت دارند.

برگزاری همایشی با حضور سرپرستان، مربیان و ورزشکاران و برپایی نمایشگاهی در خصوص آداب، رسوم، فرهنگ و صنایع دستی کشورهای مختلف با همکاری شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش از جمله برنامه‌های این مسابقات خواهد بود.

اولین دوره این مسابقات پارسال به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نوشهر برگزار شد و با توجه به میزبانی خوب ایران و ظرفیت‌های جزیره کیش، این منطقه آزاد به عنوان میزبان برگزاری دومین دوره مسابقات غواصی ارتش‌های جهان معرفی شد.

شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات در هفت بخش غواصی عمق از جمله میدان موانع، جوشکاری و برشکاری زیرآب، فلنچ ( گونه‌ای از اتصال دهنده‌ها است)، نجات زیر دریایی و کشتی مغروق، کار در فضای بسته و امداد و نجات غواص Cpr رقابت کردند که تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش غواصی عمق مقام اول را کسب کرد و در مجموع به مقام پنجمی جهان دست یافت.