نرخ بلیت اتوبوس برای دانشجویان تا پایان امتحانات تغییر نمی‌کند

نرخ بلیت اتوبوس برای دانشجویان تا پایان امتحانات تغییر نمی‌کند

بجنورد- رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: نرخ بلیت اتوبوس شهری برای دانشجویان بجنورد تا پایان امتحانات نیمه اول امسال تغییر نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی مهدی پیش از ظهر یک شنبه در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به افزایش نرخ بلیت اتوبوس‌های حمل و نقل شهری و گلایه دانشجویان در این رابطه، اظهار کرد: طبق مصوبه نرخ بلیت اتوبوس حمل و نقل شهری از ۴۲۰ تومان به ۶۰۰ تومان افزایش پیدا کرده اما برای دانشجویان تا پایان امتحانات ترم دوم امسال طبق نرخ قبل است.

محمدی تاکید کرد: نرخ ۴۲۰ تومان بلیت اتوبوس شهری بجنورد تنها برای مسیر دانشجویان باقی می‌ماند اما برای سایر نقاط ۶۰۰ تومان است.

وی تصریح کرد: با توجه به فرسودگی اتوبوس‌های شهری و هزینه‌های بالای تعمیر و نگهداری آنها نرخ ۶۰۰ تومان مبلغ زیادی بشمار نمی‌رود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه بر خرید بالابر آتش نشانی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه قیمت نردبان آتش نشانی بالا و خرید آن مقدور نیست، انتظار می‌رود با کمک استانداری نسبت به تهیه بالابر اقدام شود.

محمدی اظهار کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی تنها استان فاقد بالابر آتش نشانی است، بنابراین شهرداری در این رابطه با استانداری مکاتبه داشته باشد تا این وسیله ضروری تهیه شود.

وی افزود: پس از مکاتبه شهرداری با استانداری در رابطه با خرید و تحویل بالابر آتش نشانی، چنانچه این وسیله تهیه نشود و حادثه‌ای در گلستان شهر رخ دهد، شهرداری مسئولیتی ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به تحویل گلستان شهر به شهرداری بجنورد، گفت: وجود ساختمان‌های مرتفع در این منطقه اهمیت خرید بالابر را دوچندان می‌کند.

محمدی مطرح کرد: تاکنون شهرداری نسبت به خدمات دهی گلستان شهر مسئولیتی نداشته اما اکنون هر گونه اتفاق و بهسازی فضای منطقه بر عهده شهرداری است.

وی اضافه کرد: با تحویل گرفتن گلستان شهر، شهرداری بجنورد ۳۰ درصد از نیروهای فضای سبز را در این منطقه مستقر و در حال فعالیت هستند.