آموزش و هدایت غیر مستقیم رویکرد کانون پرورش فکری سمنان است

آموزش و هدایت غیر مستقیم رویکرد کانون پرورش فکری سمنان است

سمنان - مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان با بیان اینکه آموزش و هدایت غیر مستقیم با استفاده از ابزارهای موثر رویکرد این اداره کل است، گفت: مهارت آموزی ماحصل این هدایت و آموزش است.

به گزارش خبرنگار مهر ، نبی الله خدابخشی در دیدار ظهر یکشنبه خود با مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان به میزبانی این اداره کل، ضمن بیان اینکه آن‌چه که در هر زمینه‌ای تحول ایجاد می‌کند، هم‌افزایی و در کنار هم بودن است، ابراز کرد: کانون پرورش فکری یکی از بازوهای مفید و موثر آموزش و پرورش در کشور است لذا تعامل و هم‌افزایی این دو مجموعه در کنار هم می‌تواند نویدبخش آینده‌ای امیدآفرین باشد.

وی از آمادگی کانون پرورش فکری در انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و آموزش و پرورش در گسترش مناسبات خبر داد و افزود: آنچه کانون پرورش فکری انجام می‌دهد آموزش و هدایت غیر مستقیم با استفاده از ابزارهای موثر است که در مهارت و زندگی کودکان و نوجوانان بسیار کارآمد است.

وی با بیان اینکه امروز مهارت آموزی در دستور کار کانون پرورش فکری است، افزود: در عرصه‌های مختلف فرهنگی، آورده‌ای ارگان‌های مردم‌نهاد و تشکیلات رسمی باید در خدمت این فضا برای تقویت تعلیم و تربیت باشد و اگر این هم‌افزایی ایجاد شود نتیجه و آثار ثمربخش خواهد داشت.

مدیرکل کانون استان سمنان با بیان این‌که در عرصه‌ی فرهنگ، میزان تأثیرگذاری افراد مهم است، تأکید کرد: در این عرصه نیروی انسانی ماهر و معلمان عزیز به‌عنوان یکی از مولفه‌های اثربخشی، نقش پایه‌ای دارند و دارای اهمیت هستند و به همین‌دلیل تقویت مادی و معنوی آنان دقت و کوشش بیش‌تری را می‌طلبد.

تقدیر از فرهنگیان مجری طرح کانون، مهارت و زندگی

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به تجلیل ۲۵۰ مدیر، معاون و معلم مجری طرح «کانون، مهارت، زندگی» از سوی کانون پرورش فکری در هفته‌ی معلم، بیان کرد: بهترین زمان برای پایه‌گذاری مباحث هنری در دانش‌آموزان، دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی است و مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری بهترین قالب برای انتقال مفاهیم دینی، اعتقادی و اجتماعی نونهالان محسوب می‌شود.

دستورانی همچنین تصریح کرد: نخستین مدرسه‌ی تعلیم و تربیت، خانواده است و ذائقه‌ی انسان و گرایش به مهارت‌ها از دوره‌ی کودکی شکل می‌گیرد و کودک مانند بذری است که اگر درست تربیت شود در آینده دچار آسیب نخواهد شد.

وی کانون پرورش فکری را یکی از تخصصی‌ترین مراکز فرهنگی‌هنری برای فعالیت در حوزه‌ی کودک و نوجوان و کارکنان این مجموعه را معلم خواند و گفت: در برخی کشورهای پیشرفته‌ی جهان، هرکسی که عالمانه کاری را انجام دهد و در هر صنف و رده‌ای که هست تأثیرگذار باشد، معلم است.