پویش سنجش فشار خون در استان سمنان راه‌اندازی می‌شود

پویش سنجش فشار خون در استان سمنان راه‌اندازی می‌شود

سمنان - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با بیان اینکه پویش سنجش فشار خون در استان راه اندازی می‌شود، گفت: ضروری است تا وظیفه دستگاه‌های اجرایی در قبال این پویش مشخص شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، امیر بینایی پیش از ظهر یکشنبه در نشست کارگروه سلامت استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه پوش سنجش فشار خون در سطح استان با هدف ارتقای سلامت عمومی برگزار می‌شود، ابراز کرد: وظایف دستگاه‌های اجرایی در این پویش مشخص شود تا توسط استانداری پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی درباره اهمیت معرفی بیماری فشار خون به مردم، افزود: باید ساز و کاری ایجاد شود تا دستگاه‌های اجرایی با تهیه دستگاه فشار خون به صورت دوره‌ای برای سلامت کارمندان آزمایش‌هایی را صورت دهند چرا که ما معتقد هستیم این امر می‌بایست از مجموعه اداری استان آغاز شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان درباره ضرورت استفاده از ظرفیت‌های استان برای انتقال پیام‌های سلامتی چون مقابله با بیماری فشار خون، گفت: امروز همه دستگاه‌ها، رسانه‌ها، نهادهای فرهنگی، آموزشی و پرورش و … می‌بایست در راستای ارتقای سلامت جامعه نقش ایفا کنند.

بینایی در ادامه گفت: نقش عوامل اجتماعی بر تشدید بیماری همچون استرس بی‌بدیل است، عواملی چون فقر، کاهش عدالت اجتماعی و یا رفتارهای غلط اجتماعی مثل خشونت و … مسائلی هستند که قطعاً در نظر گرفتن آنها در پویش اجتماعی، بهداشتی سنجش فشار خون می‌تواند موثر باشد.

وی با بیان اینکه دیگر فاکتوری که در این پویش باید مد نظر باشد، محل سکونت افراد در مناطق مختلف شهری و روستایی است، ابراز کرد: رابطه مستقیمی بین سبک، نحوه زندگی و محل آن در مبتلا شدن افراد جامعه به مشکلات و بیماری‌هایی مانند فشار خون وجود دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در خاتمه ابراز داشت: امیدواریم ساز و کاری فرآهم شود که بتوانیم از نقش سازمان‌های مردم نهاد به صورت ویژه به عنوان سفیران سلامت در پیشبرد هرچه بهتر امور در این حوزه و موفقیت طرح پویش سنجش فشار خون استفاده کنیم.