رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ کس به ترامپ زنگ نخواهد زد و جنگ نخواهد شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پایان این تحولاتی که شکل گرفته حتما جنگ نخواهد بود و هیچ کس هم به ترامپ زنگ نخواهد زد.

خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پایان این تحولاتی که شکل گرفته حتما جنگ نخواهد بود و هیچ کس هم به ترامپ زنگ نخواهد زد.

هیچ کس به ترامپ زنگ نخواهد زد به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: ما در طول این سالیان ، دشمنی‌های آمریکا را تشخیص داده‌ایم و در قبال آن به آمادگی دفاعی رسیده‌ایم و به همین دلیل به صراحت اعتقادمان بر این است که جنگ نخواهد شد و آمریکایی‌ها می‌دانند که توان جنگ با ایران را ندارند.


فلاحت‌پیشه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امکان آنکه از فاصله دو هزار کیلومتری هدف‌های خود را در قالب یک سیاست دفاعی بزند، دارد، اما ناو‌های آمریکایی اگر بخواهند اقدامی را صورت دهند، حداکثر فاصله‌ای که با ما خواهند داشت، ۵۰۰ کیلومتر است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جنگی میان ایران و آمریکا سر نخواهد گرفت آنهم به دلیل اینکه راهبرد آمریکایی‌ها این نیست؛ هدفی که درحال حاضر آمریکایی‌ها دنبال می‌کنند ایجاد یک جنگ روانی است و سعی دارند این موضوع را با تحریم‌ها همراه کنند.

وی افزود: به طور طبیعی دولت باید  به وظایف خودش درقبال مسائلی که شکل گرفته عمل کند؛ معتقدیم بخش اعظمی از مشکلات مردم ناشی از تحریم نیست و ناشی از ضعف هایی است که در دولت وجود دارد.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه در زمینه دفاعی آمادگی کامل وجود دارد، تصریح کرد: به اعتقاد بنده پایان این تحولاتی که شکل گرفته حتما جنگ نخواهد بود و هیچ کس هم به ترامپ زنگ نخواهد زد و در نهایت آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند که جدی‌تر موضوع مذاکره با ایران را مطرح کنند. حتماً خودشان خواهند دید که موضوع ایران با هر کشور دیگر یعنی حتی کره شمالی هم متفاوت است.

ادامه دارد ...