کشف 2 تن و 605کیلو مواد افیونی در "سراوان"

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از درگیری شبانه پلیس مبارزه با مواد مخدر با سوداگران مرگ در "سراوان" و کشف 2 تن و 605کیلوگرم مواد افیونی خبر داد.

سردار "محمد قنبری" در تشریح این عملیات در گفت و گو با خبرنگار مهر ، گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به خبری مبنی بر انتقال محموله سنگین مواد مخدر در یکی از مناطق مرزی شهرستان "سراوان" دست یافتند.
وی افزود: در این عملیات که تیم‌هایی از مأموران انتظامی شهرستان "سراوان" و "سیب و سوران" حضور داشتند، پس از ۱۲ ساعت کمین در مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان؛ ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز گذشته محموله مواد مخدر را که با ۳ دستگاه تویوتا با سرعت بالا در حرکت بود را شناسایی و با علائم هشدار دهنده به راننده خودروها دستور ایست دادند.
فرمانده انتظامی استان سیستان وبلوچستان تصریح کرد: راننده این ۳خودرو بدون توجه به دستور ایست به سمت مرز تغییر مسیر دادند که تکاوران پلیس پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با آنها درگیر شدند.
وی بیان داشت: پس از یک ساعت درگیری سوداگران مرگ با توجه به آتش پرحجم مأموران انتظامی با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.
سردار قنبری خاطر نشان کرد: در این عملیات ضمن دستگیری ۳ قاچاقچی در بازرسی از خودروها ۲ تن و ۴۲۵ کیلوگرم تریاک، ۳۲ کیلو و ۴۰۰ گرم مرفین، ۲۳ کیلو و ۴۰۰ گرم حشیش، ۲ کیلو و ۲۰۰ گرم هروئین و ۱۲۲ کیلو و ۴۴۸ گرم سایر مواد مخدر، ۲ قبضه کلاش، ۷ تیغه خشاب، ۱۳۱ فشنگ جنگی، یک قبضه آر پی جی به همراه ۷ گلوله کشف شد.
وی با اشاره به معرفی متهمان به مقام قضائی از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع شود.