صاحبان مشاغل پزشکی مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی شدند

صاحبان مشاغل پزشکی مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی شدند

شیراز- مدیر کل امورمالیاتی فارس صاحبان مشاغل پزشکی از ابتدای سال ۹۸مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، ناصر هاشمی در جمع فعالین حوزه سلامت اعلام کرد: کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلف هستند از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی‌استفاده‌کنند.

وی افزود: تمام مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکت‌های دولتی مکلفند ۱۰ درصد از حق الزحمه یا حق العمل پزشکی پزشکان را بر اساس مبلغ صورتحساب (مجموع سهم بیمار و سهم بیمه) به عنوان علی الحساب مالیاتی کسر و تا پایان ماه بعد از وصول مبلغ صورتحساب به نام پزشک به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

وی تاکید کرد: این مالیات علی الحساب شامل پرداخت‌هایی که به عنوان درآمد حقوق و کارانه پرداخت و مالیات آن کسر می‌شود، نخواهد بود.

مدیر کل امور مالیاتی فارس گفت: بر اساس قانون بودجه ۹۸ سازمان امور مالیاتی موظف است نسبت به فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می‌شود عوارضی را که توسط دولت تعیین می‌گردد دریافت کند.