خرید ۸ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان سیستان و بلوچستان

خرید ۸ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان سیستان و بلوچستان

زاهدان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از خرید بیش از ۸ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان، غلام حیدر زورقی اظهار داشت: از ابتدای فصل برداشت گندم درسیستان و بلوچستان تاکنون کار برداشت گندم در سطح ۹ هزار هکتار از گندم زارهای سطح استان به اتمام رسیده است.

وی افزود: همزمان با برداشت گندم ۱۱ مرکز خرید گندم توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی و سازمان تعاون روستایی در استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شده وتاکنون بیش از ۸ هزار و۲۵۰ تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری وبه سیلوها حمل شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از کل گندم خریداری شده ۵۵۰ تن بذری است که توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان برای کشت در سال زراعی ۹۹-۹۸ با قیمت حدود ۲ هزار تومان از کشاورزان استان خریداری شده و این روند تا تأمین بذر مورد نیاز استان ادامه دارد.

زورقی ارزش گندم‌های خریداری شده را بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و تصریح کرد: مطالبات گندم کاران بر اساس میزان گندم تحویلی حداکثر تا ۴۸ پس از تحویل گندم از طریق بانک کشاورزی به حساب شخصی کشاورزان واریز می‌شود.