دختر سید حسن نصرالله: قبل از جنگ ۳۳ روزه به راحتی به منزل پدری می‌رفتم/ پدر در زیر زمین محبوس نبوده و هر چه می‌خواهد در اختیارش است

دختر دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به معیارهای دوگانه آمریکا در تعیین گروه‌های تروریستی گفت که به قدرت ایران در عبور از تحریم‌ها اطمینان داریم.

دختر سید حسن نصرالله: قبل از جنگ ۳۳ روزه به راحتی به منزل پدری می‌رفتم/ پدر در زیر زمین محبوس نبوده و هر چه می‌خواهد در اختیارش است

به گزارش تسنیم، «زینب حسن نصرالله» دختر 33 ساله دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگویی با پایگاه خبری العهد لبنان به ذکر جزئیاتی از زندگی خانوادگی‌شان و خصوصیات پدرش «سید حسن نصرالله» پرداخت.

دختر دبیرکل حزب الله لبنان در این گفتگو در خصوص مسئولیت زنان در حزب‌الله تاکید کرد که این مسئولیت در ابتدا حفظ خون شهدای مقاومت است. این زنان همچنین نقش بالایی در ساختن خانواده و جامعه دارند. زن با حجاب و عفاف خود می‌تواند از تمامی موانع در راستای منافع خود و جامعه‌اش عبور کند.

او در بخشی از این مصاحبه از ازدواجش در سنین پایین خبر می‌دهد و می‌گوید که چگونه در منزل خاله‌اش با جوانی آشنا شد که بدون اینکه بداند او دختر چه کسی است، از او خواستگاری کرد. زینب می‌‌گوید: دوست داشتم با یک جوان مجاهد ازدواج کنم و همین موضوع اتفاق افتاد. همسرم بزرگترین پشتیبان من بوده و کمک بزرگ به پایان تحصیلات من کرد، این در حالی بود که من مادر 4 کودک بودم و دو پسر و دو دختر داشتم.

وی بزرگترین نقش زن در جامعه را مادری می‌داند و تاکید می‌کند که همانگونه که امام خامنه‌ای و سید حسن نصرالله تأکید کردند زن در صورتی که بتواند در زمینه‌های مختلف و با حفظ حجاب خود و بدون تاثیر منفی بر خانواده‌اش کار کند، این موضوع مهم است.

دختر سید حسن نصرالله پیام همبستگی و افتخار خود نسبت به جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرده و گفت: ما به قدرت هسته ای و علمی جمهوری اسلامی ایران برای عبور از مرحله کنونی و تحریمها اطمینان داریم.

وی اظهار داشت که هرگونه صحبت در خصوص سازش یا دوستی با شیطان بزرگ –آمریکا- توهم است. آمریکا فقط بر اساس منافع خود کار می‌کند و هیچ کس از این موضوع در امنیت نیست. ببینید آنها چگونه داعش را ایجاد کردند و در ادامه با آن اعلام جنگ کردند.

زینب تاکید کرد که امروز تمسخرآمیز است که آمریکا ایران و حزب‌الله لبنان و جنبش‌های مقاومت فلسطین را تروریستی می‌نامد، اما در مورد اسرائیل چنین چیزی نمی‌گوید.

وی در خصوص تاثیر پذیری از شخصیت دبیر کل حزب الله لبنان می‌گوید: این تاثیرپذیری کاملا طبیعی است، ایشان روی دوست و دشمن تاثیر دارند، چطور می‌شود که من از ایشان تاثیر نگیرم.

زینب در این مصاحبه گفت، قبل از جنگ 33 روزه به راحتی می‌توانسته به منزل پدری برود و با پدر ناهار یا شام بخورد، اما وضعیت پس از این جنگ در سال 2006 به کلی تغییر کرده است.

زینب نصرالله درباره بزرگترین درسی که از پدرش آموخته، گفت: بزرگترین درسی که از پدر آموخته‌ام تواضع است؛ وی انسان بسیار متواضع و با حیایی است و این صفت اهل بیت و علمای بزرگ است؛ به عنوان مثال امام خمینی(ره) یک نمونه و اسوه بود. با تمام بزرگی پدرم به حیا و سادگی زندگی او نگاه کنید، این همان چیزی است که من دوست دارم و معتقدم صفتی است که مردم هم عاشق آن هستند.

زینب درباره میزان رفاهش در زندگی گفت: ما از طبقه متوسط هستیم و خدا را شکر می‌کنیم که فقر را از ما دور کرد، معیشت من از شغل همسرم می‌گذرد. پدرم به دلیل موقعیتش می‌توانست در رفاه بیشتری باشد، اما او تواضع و زندگی عادی را دوست دارد. کسانی که دنبال زندگی لوکس هستند،‌ رویکردهای خاص خود را دارند.

وی در خصوص محل زندگی سید حسن نصرالله تصریح کرد: مطمئنا [بر خلاف شایعات اسرائیلی‌ها] او در زیر زمین یا محبوس نیست، هر چه می‌خواهد در اختیارش است، زندگی او در تمام جوانب به جز نقل‌وانتقال‌ها و دیدارها عادی است، اما درباره این دو مورد تدابیر امنیتی اتخاذ می‌شود.

زینب در پاسخ به سوالی درباره برادرش «هادی» که در سپتامبر 1997 به دست رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان به شهادت رسید، گفت در زمان شهادت هادی 12 سال داشته و زیاد شهادت وی را به خاطر، نمی‌آورد اما او بسیار متواضع و مهربان و مورد علاقه پدر و مادر بوده و سعی می‌کرده از هر کاری که منجر به رنجش پدر و مادر شود، دوری کند.

زینب در اشاره به جزئیات دیگر زندگی خانوادگی‌شان گفت، زمانی که «پدر بزرگ حضور داشته باشد نوه‌ها برای نشستن کنار وی در رقابت هستند و در این رقابت سر و صدای زیادی به راه می‌اندازند، اما او می‌گوید کودکان را رها کنید تا راحت باشند و ابدا از این وضعیت ناراحت نمی‌شود. او همچنین امور مربوط به نوه‌های بزرگ‌تر را دنبال می‌کند و در بسیاری از آنها که در سنین بالاتر هستند مشاوره می‌دهد.

دختر سید حسن در پایان تصریح کرد، در طول سال فقط چند بار می‌تواند پدر را ببیند، اما قبول دارد که سید فقط متعلق به خانواده نیست بلکه متعلق به کل امت اسلام است بنابراین همین دیدارهای کم را هم نعمت می‌داند.