بخش صنعت شهرستان سمنان۷۰ میلیون مترمعکب گاز مصرف کرد

بخش صنعت شهرستان سمنان۷۰ میلیون مترمعکب گاز مصرف کرد

سمنان - رئیس اداره گاز سمنان از ۱۴.۶ درصدی مصرف گاز در بخش صنعت این شهرستان در سال ۹۷ خبر داد و گفت: بخش صنعت ۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزار میلیون مترکعکب گاز مصرف کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، هادی مبارکی صبح یکشنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران به میزبانی اداره گاز سمنان با بیان اینکه در سال گذشته، ۶۹ میلیون و هفتصد هزار مترمکعب گاز طبیعی به صنایع شهرستان تحویل داده شد، ابراز کرد: میزان مصرف گاز در بخش صنعت شهرستان نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ بیش از ۱۴.۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: بیشترین مصرف شهرستان در سال ۹۷ با ۳۵۸ میلیون متر مکعب در بخش نیروگاهی بوده است.

ایجاد ۱۹ هزار متر شبکه جدید

رئیس اداره گاز شهرستان سمنان با بیان اینکه در سال گذشته ۳۶ اشتراک صنعتی و کشاورزی جدید در شهرستان پذیرفته شده است، تاکید کرد: تعداد مشترکان بخش صنعت و کشاورزی شهرستان به ۷۲۲ واحد رسید.

مبارکی با بیان اینکه در سال ۹۷ با ۱۹ هزار متر شبکه جدید گاز در شهرستان سمنان ایجاد شد، تاکید کرد: نصب بیش از ۲۲۰ انشعاب در سطح شهرستان با هدف توسعه زیرساخت انرژی گاز در زمره دیگر اقدامات اداره گاز در سال گذشته بوده است.

وی افزود: در سال گذشته همچنین سه هزار و ۸۰۰ از کنتور گاز مشترکان شهرستان سمنان برای کالیبراسیون و ارتقا کیفیت خدمات تعویض شد.