عامل انتشار کلیپ گوشت‌های آلوده در کیش شناسایی شد

عامل انتشار کلیپ گوشت‌های آلوده در کیش شناسایی شد

کیش - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی کیش از شناسایی عامل انتشار کلیپ گوشت‌های آلوده در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا رضایی گفت: مالک یکی از فروشگاه‌های محصولات پروتیئنی با در دست داشتن مرجوعه قضائی با مراجعه به این پلیس و بیان اظهاراتی گفت: شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام با انتشار کلیپی کرده و ادعا دارد محصولات ما آلوده بوده و از این طریق باعث هتک حیثیت اینجانب شده است.

رضایی افزود: پس از وصول پرونده و ثبت اظهارات شاکی و بررسی فیلم انتشار یافته در گروه‌های تلگرامی سطح جزیره کیش، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات فنی و پلیسی یک زن به هویت "م. ا" مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس دعوت شد؛ نامبرده در ابتدا انتشار هرگونه فیلم در شبکه‌های اجتماعی را انکار کرده، اما در ادامه با مشاهده مستندات ارائه شده توسط کارشناس پلیس فتا به بزه انتسابی خود اعتراف داشت و گفت: یکی از بستگانم دچار مسمومیت شده بود که فکر می‌کردم بدلیل استفاده از گوشتی بوده که استفاده کرده است و اقدام به انتشار آن کلیپ کردم.

رئیس پلیس فتا کیش هشدار داد: انتشار هرگونه اخبار منتسب به اشخاص، اصناف که حتی از صحت آن اطمینان حاصل شده باشد در فضای مجازی که باعث هتک حیثیت شخص یا صنف خاصی شود از لحاظ قانونی جرم محسوب می‌شود و کاربران از بازنشر پیام‌های مشابه این رویداد و هرگونه اخبار که از صحت و سقم آن اطمینان ندارند در فضای مجازی خودداری کنند.

وی گفت: مردم می‌توانند در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی و مشاوره می‌توانند با ورود به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir در بخش فوریت‌های سایبری به صورت شبانه روزی با کارشناسان این پلیس در ارتباط باشند