۵۵۰ جلسه گفتمان دانش آموزی در سطح مدارس استان سمنان برگزار شد

 ۵۵۰ جلسه گفتمان دانش آموزی در سطح مدارس استان سمنان برگزار شد

سمنان - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان، گفت: در سال تحصیلی جدید و با همراهی آموزش و پرورش ۵۵۰ گفتمان دینی در سطح مدارس استان برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی شکری صبح یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در شاهرود، درباره عملکرد گفتمان‌های دانش آموزی تبلیغات اسلامی استان سمنان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸، با اشاره به تعامل خوب این اداره کل و آموزش و پرورش، بیان کرد: در سال تحصیلی جاری ۵۵۰ جلسه گفتمان دینی در سطح ۱۱۰ مدرسه استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه بیش از هشت هزار دانش‌آموز استان سمنان مخاطب این گفتمان‌ها بوده‌اند، افزود: این گفتمان‌ها با موضوعات اعتیاد، معضلات اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، حجاب و عفاف، اقتصاد مقاومتی، احکام دینی، فضای مجازی و … برگزارشده است.

حضور ۱۳۴ استاد و کارشناس در گفتمان‌های دانش‌آموزی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه ۱۳۴ استاد و کارشناس بومی و غیر بومی رسالت تدریس در گفتمان‌های این اداره کل را برعهده داشته‌اند، ابراز کرد: ۲۳ مدرسه در شاهرود، ۱۶ مدرسه در سمنان، ۱۰ مدرسه در مهدی‌شهر، ۱۵ مدرسه در گرمسار و آرادان، ۱۰ مدرسه در میامی، ۲۰ مدرسه در دامغان و شش مدرسه در سرخه میزبانان این گفتمان‌های دانش آموزی بوده‌اند.

شکری با بیان اینکه این گفتمان‌ها در دو بخش دختران و پسران برگزار می‌شود، گفت: یکی از ویژگی‌های متمایز کننده گفتمان‌های دینی نسبت به سایر برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در سطح استان، حضور والدین، اولیا و مربیان در این گفتمان‌ها هستند که آنها نیز مخاطب گفتمان‌ها قرار می‌گیرند طرحی که سابقاً در این سطح انجام نشده بود.

وی با بیان اینکه این گفتمان‌ها دارای دو ویژگی خاص دیگر نیز هستند که یکی از آنها انتخاب اساتید و کارشناسان جوان و دیگری پرسش و پاسخ محور بودن این گفتمان‌ها است، تاکید کرد: وقتی برنامه‌ای به صورت گفتگو برگزار می‌شود قطعاً رغبت بیشتری برای دانش‌آموزان به وجود می‌آورد و لذا این گونه گفتمان‌ها با استقبال خوبی نیز از سوی دانش آموزان و مخاطبان روبرو می‌شود.