مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی همدان ۱۷۴ نفر ساعت آموزش دیدند

مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی همدان ۱۷۴ نفر ساعت آموزش دیدند

همدان - مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی تحت پوشش استاندارد استان همدان از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷۴ نفر ساعت آموزش دیدند.

محمد مددی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید در سال ۹۸ اظهار کرد: یکی از مهمترین راه‌های رونق تولید افزایش کیفیت است که مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی با کنترل فرآیند تولید و اطمینان از تهیه و تولید کالا و خدمات طبق استانداردهای تعیین شده، نقش مهم و موثری در تولید کالای با کیفیت و استاندارد ایفا می‌کنند.

مددی افزود: با توجه به حساسیت فعالیت مدیران کنترل کیفیت، به هنگام‌سازی آموزش آنان از مباحث مورد تأکید اداره کل استاندارد است و از این رو مدیران کنترل کیفیت ملزم به گذراندن دوره‌های آموزشی لازم هستند.

مدیرکل استاندارد همدان تصریح کرد: تمدید یا تجدید پروانه تأیید صلاحیت مدیر کنترل کیفیت منوط به گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه شامل حداقل ۲۰ ساعت در سال است.

وی تاکید کرد: رضایت مصرف‌کنندگان از کیفیت کالاهای داخلی در رونق تولید ضروری است و مانع ورود کالاهای خارجی به کشور می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در بخش کار آفرینی اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در کنترل کیفیت محصولات و خدمات نقش بسزایی دارد، گفت: استعدادهای بالقوه و بالفعل نیروی انسانی کشور، مهمترین سرمایه‌های انسانی و علمی قابل توجه در امر تدوین، اجرا و نظارت بر استانداردها است.

مدیر کل استاندارد استان همدان گفت: ۳۹۱ نفر مدیر کنترل کیفیت در واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مشمول تولید کالای استاندارد اجباری در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.