ملاک عمل مجریان و ناظران انتخابات قانون است

ملاک عمل مجریان و ناظران انتخابات قانون است

همدان - استاندار همدان گفت: قانونمندی در انتخابات الزاماتی دارد و ملاک عمل مجریان و ناظران باید قانون باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، سیدسعید شاهرخی در اولین جلسه ستاد انتخابات استان همدان از چهار محور اولویت دار انتخابات سخن گفت.

استاندار همدان اظهار داشت: در انتخابات امسال چهار محور مشارکت مردم، قانونمندی، سلامت انتخابات و صیانت از آرای مردم و رقابتی بودن انتخابات در اولویت است.

وی گفت: اولین اصلی که باید به آن توجه شود ایجاد زمینه برای حضور حداکثری مردم در انتخابات است زیرا نظام ما مردم سالاری دینی و بر پایه رأی مردم بنا نهاده شده است.

شاهرخی تاکید کرد: قانونمندی در انتخابات الزاماتی دارد و ملاک عمل مجریان و ناظران باید قانون باشد و کسی حق ندارد سلیقه خود را اعمال کند و ملاک عمل باید قانون باشد.

گفتنی است؛ بنا بر حکم استاندار همدان مصطفی آزادبخت به عنوان رئیس ستاد انتخابات، ابوالقاسم الماسی به عنوان دبیر ستاد؛ علی‌محمد محمدی به عنوان رئیس کمیته امنیت، سیدمحمدرضا میرصفدری به عنوان رئیس کمیته مالی و پشتیبانی، اسدالله عباس زاده به عنوان رئیس کمیته حراست و استعلامات و احسان شهابی به عنوان رئیس کمیته امور حقوقی انتخابات منصوب شده‌اند.

همچنین اسدالله ربانی‌مهر به عنوان رئیس کمیته اطلاع‌رسانی، محمدحسن میرزایی به عنوان رئیس کمیته فناوری اطلاعات و علی پور مدیر کل ثبت احوال استان همدان نیز به عنوان عضو ستاد انتخابات استان همدان منصوب و معرفی شده‌اند.