امدادرسانی به ۱۲۹ مصدوم حوادث مختلف در ساوه/ ۹۱ ماموریت اورژانس برای تصادفات

امدادرسانی به ۱۲۹ مصدوم حوادث در ساوه/ ۹۱ ماموریت برای تصادفات

اراک- سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه گفت: طی هفته اخیر، نیروهای امدادی اورژانس ساوه به ۱۲۹ مصدوم حوادث مختلف امدادرسانی کردند و ۹۱ ماموریت اورژانس مربوط به تصادفات بود.

نعمت الله عزیزی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی هفته گذشته ۲۵۹ مأموریت توسط نیروهای امدادی اورژانس ساوه در این شهرستان، برای امدادرسانی مصدومان حوادث مختلف انجام شد.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه افزود: از این تعداد مأموریت امدادی، ۹۱ مورد مربوطه به تصادفات و سوانح رانندگی درون و برون شهری و ۱۶۸ مأموریت امدادی نیز مربوط به سایر حوادث بوده است.

عزیزی بیان کرد: در جریان امدادرسانی به این حوادث، ۱۲۹ مصدوم از اقدامات درمانی پیش بیمارستانی نیروهای اورژانس بهره مند شدند و مصدومانی که نیاز به اعزام به مراکز درمانی داشتند بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه خاطرنشان ساخت: متأسفانه حوادث ترافیکی جاده‌ای در ساوه طی هفته گذشته موجب جان باختن سه نفر از هموطنانمان شد.

وی تصریح کرد: مأموریت‌های امدادی اورژانس ساوه طی هفته اخیر نسبت به هفته قبل از آن با افزایش روبرو بوده و همچنین تلفات سوانح نیز در هفته اخیر افزایش داشته است.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه ادامه داد: طی دو روز گذشته نیز سوانح رانندگی جاده‌ای در محورهای ساوه هشت مصدوم برجای گذاشته است.

گفتنی است ساوه در مسیر محورهای مواصلاتی شریانی و مهم همچون ساوه-تهران و ساوه-همدان قرار دارد و محور ساوه-همدان یکی از پرترددترین و پرحادثه ترین محورهای استان مرکزی است.