کشف گوشی‌های هوشمند در بیجار/۱۳۶ حلقه لاستیک قاچاق کشف شد

کشف گوشی‌های هوشمند در بیجار/۱۳۶ حلقه لاستیک قاچاق کشف شد

سنندج - فرمانده انتظامی استان کردستان از توقیف خودرو سوناتا و کشف گوشی‌های هوشمند قاچاق به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد ریال در شهرستان بیجار خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان کردستان، سردار علی آزادی گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا پلیس آگاهی شهرستان بیجار در راستای رزمایش استانی طرح مبارزه با قاچاق کالا در محور بیجار به دیواندره به یک دستگاه خودرو سواری سوناتا سفید رنگ مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: با هماهنگی قضائی خودروی مورد نظر توقیف و در بازرسی به عمل آمده از آن ۷۷ دستگاه گوشی تلفن همراه اپل، ۵۵ دستگاه ساعت هوشمند (اپل واچ) و ۴۲ دستگاه هدست گوشی تلفن که به صورت ماهرانه‌ای در زیر صندلی عقب، زیر داشبورد و سپرهای جلو و عقب خودرو جاسازی شده بود کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به دستگیری یک نفر و معرفی وی به مراجع قضائی، ادامه داد: کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده را بیش از ۱۴ میلیارد ریال برآورد کردند.

کشف بیش از ۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مریوان

سردار آزادی در بخش دیگری از سخنان خود از شناسایی و کشف انبار بزرگ دپو کالای قاچاق در یکی از مناطق روستایی شهرستان مریوان خبرداد و یادآور شد: مأموران انتظامی شهرستان مریوان روز گذشته در پی مدت‌ها کار اطلاعاتی و پلیسی موفق به شناسایی انبار بزرگ دپو کالای قاچاق در یکی از مناطق روستایی شهرستان شدند.

وی بیان کرد: با هماهنگی مراجع قضائی و در بازرسی از انبار مورد نظر دو هزار و ۳۰۰ قطعه لوازم آبیاری، یک هزار و ۴۸۳ ثوب البسه و ۴۵ طاقه پارچه کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به کشف بیش از یک میلیون نخ سیگار، ۳۹۰ عدد کیف زنانه، ۵۴۰ عدد ادکلن و یک دستگاه کولر گازی از انبار مورد نظر، گفت: کارشناسان ارزش این مقدار کالای قاچاق را بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

کشف لاستیک‌های قاچاق در کامیاران

سردار آزادی در ادامه سخنان خود از توقیف وانت نیسان حامل ۱۳۶ حلقه لاستیک خارجی قاچاق در شهرستان کامیاران خبر داد و افزود: مأموران انتظامی شهرستان کامیاران در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا، حین گشت زنی در ابتدای ورودی شهر به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک شدند.

وی ادامه داد: با هماهنگی قضائی خودروی مورد نظر متوقف و در بازرسی از آن ۱۳۶ حلقه لاستیک خارجی در سایزهای مختلف کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان یادآور شد: کارشناسان ارزش این تعداد لاستیک قاچاق را بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

سردار آزادی در پایان سخنان خود بیان کرد: در همین رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذیصلاح شد.