خراسان شمالی میزبان جشنواره هنرهای نمایشی آیات و فیلم است

خراسان شمالی میزبان جشنواره هنرهای نمایشی آیات و فیلم است

بجنورد- معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از میزبانی استان به منظور برگزاری دو جشنواره ملی هنرهای نمایشی آیات و فیلم روستا و عشایر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، ابوالحسن حیدری اظهار کرد: سیاست برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای ملی در حوزه هنر با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت استان‌ها انجام می‌شود.

حیدری افزود: با توجه به رویکرد و سیاست دبیرخانه بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) مبنی بر چرخشی کردن جشنواره‌های موضوعی امام رضا در تمام استان‌ها و عوض کردن جشنواره‌ها در استان‌های مختلف به رغم آمادگی استان در خصوص برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی به میزبانی استان با رویکرد تقویت ساختاری و محتوایی، امسال این جشنواره با رویکرد بنیاد رضوی، در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده و موافقت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی امسال خراسان شمالی میزبان جشنواره هنرهای نمایشی آیات خواهد بود.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: این جشنواره در حوزه هنرهای نمایشی از لحاظ ساختاری و محتوایی از وسعت بالاتری برخوردار خواهد بود و زمینه تولیدات بیشتری در حوزه آثار نمایشی با موضوع قرآن خواهد داشت.

حیدری تاکید کرد: همچنین این جشنواره بستر مناسبی برای خلق آثار فاخر نمایشی با تکیه بر خلق مفاهیم با موضوع قرآن، عترت، سیره و زندگی انبیا و اهل بیت علیهم السلام و بسیاری از آموزه‌های اخلاقی و اجتماعی برگرفته از این مضامین خواهد بود.

به گفته وی در هفته کرامت شاهد برگزاری هفته فرهنگ رضوی با ارائه تولیدات و آثار فاخر فرهنگی و هنری با موضوع امام رضا (ع) خواهیم بود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌خراسان شمالی افزود: همچنین خراسان شمالی تیرماه امسال میزبان جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر خواهد بود.

گفتنی است، خراسان شمالی همواره به عنوان یکی استان‌های مطرح در برگزاری مطلوب و اثرگذار رویدادها و جشنواره‌های ملی هنری بوده است.