راه‌اندازی ۵ دفتر تسهیلگری اجتماعی در ۱۰ محله کرمانشاه

راه‌اندازی ۵ دفتر تسهیلگری اجتماعی در ۱۰ محله کرمانشاه

کرمانشاه_مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه از راه‌اندازی ۵ دفتر تسهیلگری اجتماعی در ۱۰ محله حاشیه‌ای این شهر خبر داد.

علیرضا گودرزی در گفتگو با خبرنگار مهر ، داشتن فضای سبز مناسب را حق هر شهروندی دانست و گفت: خوشبختانه در استان کرمانشاه وضعیت فضای سبز تا حدودی مطلوب است و جهت هر چه بهتر شدن این فضا با کمک شهرداری در حال رایزنی هستیم.

وی افزود: در این راستا سال گذشته با در اختیار قرار دادن اعتباری به شهرداری قرار شد، که در ۱۷ نقطه شهر کرمانشاه زمین فوتبال آسفالتی فنس کشی شده آماده کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه بیان داشت: تاکنون در پنج نقطه که خلع زمین ورزشی داشتیم، توانستیم زمین‌های چند منظوره احداث کنیم که جوانان بتوانند اوقات فراغت خود را با نشاط سپری کنند.

آماده کردن زمین ورزشی برای ۸۰ روستای استان کرمانشاه

گودرزی ادامه داد: همچنین اعتباری نیز به ورزش و جوانان دادیم که برای روستاهایی زمین‌های ورزشی احداث کنند و در این راستا ۸۰ روستا که بالای ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر جمعیت دارند، شناسایی شدند که قرار است برای آنها زمین‌های ورزشی آماده کنیم.

وی در خصوص ساماندهی متکدیان نیز با یادآوری اینکه طی سال ۹۷ تعداد ۱۰۰۰ متکدی به اردوگاه چشمه سفید منتقل شده‌اند، تاکید کرد: در این مسئله تا مردم پای کار نباشند این معضل حل و فصل نمی‌شود لذا برای ساماندهی باید همه دست به دست هم دهیم چرا که یک مسئله دو وجهی است و مسئولین به تنهایی نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در ادامه از راه‌اندازی ۵ دفتر تسهیلگری در ۱۰ محله اطراف شهر کرمانشاه طی سال گذشته خبر داد و گفت: هر دفتری دو محله را پوشش می‌دهد و هیچ تفاوتی بین شهروندان در اقصی نقاط شهر وجود ندارد و امکانات لازم که مورد نیاز است در اختیار دفاتر تسهیلگری قرار داده شد، تا بتوانند مسائل روحی و روانی در این مناطق را کنترل کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر شهروندی احساس می‌کند در نقاط اطراف شهر دستگاهی حق آنها را رعایت نمی‌کند اطلاع رسانی کند و حتماً پیگیری خواهد شد.