بیش از ۱۸ هزار تن کود شیمیایی میان کشاورزان کردستانی توزیع شد

بیش از ۱۸ هزار تن کود شیمیایی میان کشاورزان کردستانی توزیع شد

سنندج - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۸ هزار ۲۷۹ تُن انواع کود شیمیایی شامل ۱۸ درصد نیاز استان تأمین و در میان کشاورزان توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمد صالح احمدی اظهار داشت: امسال برای این استان ۱۰۲ هزار و ۱۸ تُن انواع کود شیمیایی تخصیص یافته که در مدت گذشته از سال جاری حدود ۱۸ درصد آن تأمین و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه کودهای تأمین شده در اختیار کشاورزان قرار گرفت تا در اراضی کشت بهاره شامل نخود، سیب زمینی، ذرت، چغندر قند و محصولات سیفی مورد استفاده قرار گیرد، افزود: ۱۸ هزار و ۲۷۹ تن کود تأمین شده شامل ۱۶ هزار و ۱۴۷ ازته، یک هزار و ۷۸۰ تُن فسفاته و ۴۲۴ تن پتاسه است.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان از خرید سه هزار و ۱۲۰ تُن انواع دیگر خبر داد و ادامه داد: این میزان نهاده هم اکنون در بنادر و مرزهای ورودی در حال بارگیری یا انتقال به شهرهای استان است.

احمدی یادآور شد: سهمیه ۱۰۲ هزار و ۱۸ تنی کود شیمیایی این استان شامل ۸۰ هزار و ۱۱۹ ازته، ۱۸ هزار و ۴۴۹ تن فسفره و سه هزار و ۴۵۰ تن پتاسه است.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: این میزان کود شیمیایی تا آخر سال زراعی (شهریور) به مرور تأمین و در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.