اعتمادسازی و امانتداری از مهمترین وظایف ستاد انتخابات است

اعتمادسازی و امانتداری از مهمترین وظایف ستاد انتخابات است

سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: جلب اعتماد کاندیداها، احزاب و مردم و همچنین صیانت و امانتداری از آرای مردم از مهمترین وظایف ستاد انتخابات به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، حسین خوش اقبال شامگاه شنبه در اولین جلسه ستاد انتخابات استان با یادآوری اهمیت و جایگاه رأی و نظر مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که از رأی و نظر مردم حفاظت و با همکاری مردم انتخاباتی پرشور برگزار کنیم.

وی بر لزوم رعایت اصل بی طرفی از سوی همه دست اندر کاران برگزاری انتخابات در استان کردستان تاکید کرد و افزود: شرعاً و قانوناً دست اندر کاران امر انتخابات نباید از هیچ کاندیدایی حمایت کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان ادامه داد: برای برگزاری انتخاباتی پرشور، بخشی از مسئولیت متوجه مسئولان است که باید مقدمات آن را فراهم کنند و بخشی هم بر عهده احزاب که مشارکت و همکاری مردم را جلب کنند.

خوش اقبال جلب اعتماد کاندیداها را یکی دیگر از وظایف مهم ستاد دانست و اجرای قانون را راه حل حصول این اعتمادسازی عنوان کرد و یادآور شد: احصای نقاط ضعف و قوت انتخابات گذشته می‌تواند در برگزاری انتخابات بی نقص در آینده کمک شایانی کند.

وی از روسای کمیته‌های ستاد انتخابات استان خواست دو اصل مسئولیت پذیری و پاسخگویی را مدنظر داشته باشند و امانتداری و اجرای قانون را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بیان کرد: نظام، وزارت کشور و استاندار از مسئولان توقع دارند زمینه برگزاری انتخابات پرشور برای حضور اقشار مختلف جامعه را فراهم کنند و از آنچه که انتخاب مردم است، صیانت شود.