کمیته ۵ نفره برای بررسی وضعیت مدارس یزد تشکیل شود

کمیته ۵ نفره برای بررسی وضعیت مدارس یزد تشکیل شود

یزد ـ استاندار یزد گفت: برای بررسی وضعیت مدارس استان یزد، کمیته پنج نفره با مسئولیت معاونت عمرانی استاندار یزد تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی طالبی امشب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به مسائل مطرح شده در این شورا در زمینه فرسودگی مدارس اظهار داشت: لازم است کمیته‌ای با عضویت پنج دستگاه با مسئولیت معاونت عمرانی استانداری یزد و با حضور نمایندگانی از آموزش و پرورش، سازمان نوسازی مدارس، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مجمع خیران مدرسه ساز برای اولویت‌بندی پروژه‌های نیازمند تعمیرات، تخریب و بازسازی تشکیل شود.

وی همچنین تاکید کرد: اعتبارات ملی و استانی ساخت و تجهیز همچنین تخریب و بازسازی مدارس نیز باید مشخص شود تا ببینیم تا چه میزان می‌توان برای این پروژه‌ها جذب کرد.

طالبی، یکی از اولویت‌های مهم استان یزد را رسیدگی به وضعیت مدارس دانست و گفت: با گزارش‌های نگران کننده ای که در شورای آموزش و پرورش ارائه شد، امیدواریم اقدامات جدی‌تری در راستا انجام گیرد و خیران نیز به کمک دولت بیایند.

استاندار یزد تصریح کرد: البته باید این بررسی که چقدر از مشکلات ناشی از اجرای غیراصولی پروژه‌ها بوده نیز انجام شود و نباید از این موضوع غافل شویم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در نگهداری از پروژه‌ها و ساختمان‌ها و اموال دولتی انگیزه و جدیتی که لازم است را نداریم و از اموال دولتی مانند اموال خودمان نگهداری نمی‌کنیم که لازم است روی این موضوع نیز به شکل ویژه کار شود.

طالبی در مورد تغییر کاربری برخی مدارس نیز عنوان کرد: ظرفیت‌های خوبی در این زمینه وجود دارد اما از آن استفاده نشده ولی لازم است اکنون به عنوان یک الزام مدنظر قرار گیرد زیرا این تغییر کاربری می‌تواند منابع خوبی در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد.

وی همچنین بر ضرورت تجهیز، مرمت و احداث هنرستان‌ها نیز تاکید کرد و اظهار داشت: در برخی هنرستان‌ها در طول ۳۰ سال هیچ اقدامی برای بهینه‌سازی تجهیزات هنرستان‌ها انجام نشده و لازم است جدی‌تر به این موضوع پرداخته شود زیرا باید به سمت رونق بخشیدن به هنرستان‌ها و تربیت نیروی انسانی ماهر برویم.