رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت مأنوس کردن دانش آموزان با قرآن است

رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت مأنوس کردن دانش آموزان با قرآن است

سنندج - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان مأنوس کردن دانش آموزان با قرآن و نماز را رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: این اقدام زمینه ارتقای اخلاق و معنویت دانش آموزان را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، رشید قربانی عصر امروز در محفل انس با قرآن و همایش تجلیل از حافظین و فعالان قرآن و نماز شهرستان سنندج از شرکت بیش از ۵۶ هزار دانش آموز استان در طرح ملی حفظ جز سی‌ام قرآن کریم خبر داد و اظهار داشت: امیدواریم سال آینده این طرح معنوی با استقبال بیشتر همراه شده و دانش آموزان بتوانند از برکات کلام الهی بهرمند شوند.

وی مأنوس کردن دانش آموزان با قرآن و نماز را رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: اگر دانش آموزان از این دو ودیعه الهی بهرمند شوند، می‌توانند با هر بدی و منکری مقابله کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر اینکه رواج معنویت باید با بهره‌گیری از ایمان و شناخت باشد، ادامه داد: قرآن و نماز می‌تواند دانش آموزان را در برابر انحرافات مصون نگه دارد.

قربانی در ادامه به اقدامات آموزش و پرورش استان در حوزه قرآن و نماز اشاره کرد و برگزاری سه هزار گفتمان دینی، برپایی نماز جماعت در مدارس، جذب ۳۰۰ نفر امام جماعت روحانی در مدارس، برگزاری محافل انس با قرآن در اکثر مدارس، اجرای طرح امین در ۴۸ مدرسه، برگزاری مسابقات قرآن، نماز و عترت با شرکت بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان را از مهمترین این برنامه‌ها در راستای ترویج و توسعه قرآن و نماز عنوان کرد.

وی بر مأنوس کردن دانش آموزان با قرآن و نماز و فراهم کردن زمینه ارتقا اخلاق و معنویت تاکید کرد و از مربیان و معلمان خواست رسالت خود را در امر قرآن و نماز به خوبی انجام دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در هفته معلم و در جمع معلمان برتر کشوری، ادامه داد: به فرموده معظم‌له نباید آموزش و پرورش را دست کم گرفت چراکه آموزش و پرورش می‌تواند نسل حاضر را برای آینده تربیت کند.

قربانی در پایان از همه مسئولان آموزش و پرورش خواست زمینه توسعه نماز و بهره‌گیری از قرآن را فراهم کنند تا شاهد نسلی در طراز نظام جمهوری اسلامی باشیم.