۲۲ سارق مسلح با ۳۰ فقره سرقت در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

۲۲ سارق مسلح با ۳۰ فقره سرقت در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

زاهدان- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۲ سارق مسلح که به ۳۰ فقره سرقت مسلحانه به عنف اعتراف کردند در این استان دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی در تعاقب پایش‌های اطلاعاتی و بررسی پرونده‌های سرقت‌های مسلحانه در سطح استان ۲۲ سارق مسلح تحت تعقیب مقامات قضائی را شناسایی و تحت مراقبت قرار دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در این راستا افسران زبده پلیس آگاهی با کنترل نامحسوس متهمان و هماهنگی لازم قضائی طی ۷۲ ساعت گذشته در چند عملیات ضربتی و غافلگیرانه در شهرهای زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار ۲۲ سارق به عنف را دستگیر و از مخفیگاه آنها سه قبضه کلت کمری، ۴ قبضه سلاح شکاری و یک قبضه سلاح وینچستر به همراه مقادیری فشنگ کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این رابطه ۵ دستگاه خودرو سواری، ۲ دستگاه موتورسیکلت، مقادیری وجه نقد و طلای مسروقه کشف و متهمان در بازجویی‌های علمی کارآگاهان پلیس آگاهی به ۶ فقره سرقت خودرو، ۴ فقره سرقت موتورسیکلت و ۱۳ فقره سرقت تلفن همراه و ۷ فقره سرقت وجه نقد اعتراف کردند.

سردار قنبری با اشاره به اینکه کاهش جرایم خشن و سرقت‌های مسلحانه اولویت مهم پلیس استان در جهت ارتقا احساس امنیت در بین شهروندان است، اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در خاتمه تاکید کرد: سلب آسایش و امنیت شهروندان، خط قرمز پلیس است و همکاران من بدون چشم‌پوشی با تمامی افرادی که به هر نحو، زمینه ناامنی روانی و اجتماعی را فراهم کنند مقتدرانه برخورد خواهند کرد.