تشکیل پرونده برای چند بانک متخلف در گلستان

تشکیل پرونده برای چند بانک متخلف در گلستان

گرگان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از تشکیل پرونده برای چند بانک متخلف در گلستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی اظهارکرد: اختلاس در گذشته وجود داشت و الان هم وجود دارد و تنها تفاوت در رقم اختلاس است، پس فقط برخورد قضایی راه چاره نیست و باید گلوگاه ها و روش هایی که بستر فساد را فراهم می کند اصلاح شود.

سیدحسینی افزود: برخی از اداره ها و سازمان ها به خاطر ماهیت کاری که انجام می دهند بیشتر در معرض فساد هستند و باید روی آنها بیشتر تمرکز کنیم.

وی در ادامه گفت: گزارش های مردمی یکی از مواردی است که در این بخش باید به صورت جدی به آن توجه شود زیرا تجربه ما در این مدت نشان داده است بیشتر این گزارش ها پس از بررسی، درست از آب درآمده است.

دادستان مرکز استان گلستان از عملکرد بانک ها هم انتقاد کرد و گفت: برخی قراردادهایی که با مشتریان بسته می شود با بخشنامه های بانک مرکزی و قانون مغایر است و به همین علت تاکنون برای چند بانک در استان پرونده تشکیل داده ایم.

وی گفت: وقتی علیرغم برخوردها همچنان با مواردی مانند اختلاس مواجه هستیم یعنی روش ها و فرایندهایی که در اداره ها وجود دارد منجر به فساد می شود.

سیدحسینی هم بر تشکیل کارگروهی ویژه برای مبارزه با فساد در استان تاکید کرد و گفت: تشکیل این کارگروه می تواند به شناسایی گلوگاه ها و ساختارهایی که بستر را برای بروز فساد فراهم می کند کمک کند.