برخورد قضایی با کارشکنان مسیر تولید/متخلفان به مردم معرفی می شوند

برخورد قضایی با کارشکنان مسیر تولید/متخلفان به مردم معرفی می شوند

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان از برخورد قضایی با کارشکنان مسیر تولید خبرداد و گفت: متخلفان به مردم معرفی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: کارگروهی برای شناسایی گلوگاه های فساد در ادارات استان تشکیل خواهد شد.

وی افزود: این کارگروه ذیل شورای قضایی استان فعالیت می کند و وظیفه آن اعلام اولویت های برخورد با فساد و ارائه راهکارهای عملی برای پیشگیری از بروز فساد  است.

هاشمیان با تاکید بر برخورد جدی دستگاه قضایی با فساد گفت: کسانی که فساد آنان محرز و در دادگاه ثابت شود از طریق رسانه ها به مردم معرفی می شوند.

وی در ادامه سخنان خود برای مدیرانی که نظارت بر زیرمجموعه خود را جدی نمی گیرند هم خط و نشان کشید و گفت:  براساس قانون مجازات اسلامی مدیرانی که از فساد زیرمجموعه خود مطلع باشند اما با آن برخورد نکنند و یا به دستگاه قضایی گزارش ندهند در فساد آنان شریک هستند و با آنان هم برخورد می شود.

رئیس شورای قضایی استان ادامه داد: مدیران وظیفه حاکمیتی دارند و نباید در شناسایی و برخورد با متخلفان منتظر دستگاه های نظارتی بمانند.

هاشمیان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رونق تولید گفت: فعالان اقتصادی در مراجعه به دستگاه قضایی می گویند  کارشناسان برخی دستگاه ها به جای آن که حامی تولید باشند به عنوان سد عمل می کنند که این یکی از مصادیق فساد است.

این مقام ارشد قضایی استان گلستان گفت: مدیران باید با کارشناسانی که در مسیر تولید کارشکنی می کنند برخورد کنند و اگر برای برخورد با مشکل مواجه هستند اطلاعات را به دادگستری ارائه دهند تا از طریق قضایی ورود کنیم.