امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری میان اتریش و استان فارس

امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری میان اتریش و استان فارس

شیراز _ تفاهم نامه سرمایه گذاری شرکت اتریشی با استان فارس جهت ورود به بخش گردشگری و خدمات شهری به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار مهر ، استاندار فارس عصر شنبه در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری با شرکت اتریشی پارس سراگ ورد ضمن ابراز خرسندی از تمایل این شرکت برای سرمایه گذاری در حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی و خدمات شهری در استان فارس، گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را محمل مناسبی برای تبادلات فرهنگی میان کشورها دانست و افزود: انتقال دست بافت‌ها و صنایع دستی و هنرهایی که در قالب فیزیکی نمود یافته‌اند در واقع کشور مبدا را در کشور مقصد معرفی می‌کند.

عنایت الله رحیمی ادامه داد: همواره دوستی میان مردم دو کشور پایدارتر و اثر گذارتر از سایر روابط کشورها است و صلح پایدار نیز با شناخت ملت‌ها از عقاید و باورهای یکدیگر محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه سابقه همکاری ایران و اتریش بسیار طولانی و کهن است به قدمت هفتصد ساله روابط تجاری دو کشور اشاره کرد و افزود: هم اکنون نیز تعدادی از پروژه‌های اثر گذار در استان فارس با مشارکت سرمایه گذاران اتریشی در حال انجام است که تصفیه خانه شماره دو شیراز به عنوان یکی از این پروژه‌ها به زودی به بهره برداری می‌رسد.

رحیمی با اشاره به دارایی‌ها و غنای فرهنگی، تاریخی و ادبی فارس، این استان را ایران کوچک برشمرد و بیان کرد: این استان یکی از قطب‌های گردشگری ایران و منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.

وی افزود: وجود ۵ اثر ثبت شده جهانی و بیش از ۳ هزار اثر تاریخی و میراثی ثبت شده ملی در کنار سایر ظرفیت‌های تاریخی، مذهبی، فرهنگی، طبیعی و علمی از ویژگی‌های فارس در حوزه گردشگری است.

استاندار فارس به مهمان نوازی مردم فارس با فرهنگی غنی اشاره کرد و گفت: بی تردید گردشگرانی که به این دیار سفر می‌کنند سفیرانی برای معرفی آن در سایر نقاط جهان خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی ما نشان از عمق احساسات نوع دوستانه و باورهای غنی مردمانمان است، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید از سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری و صنایع دستی حمایت کرده و این سرمایه گذاری ها را تضمین می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، این تفاهم جهت تأمین سرمایه و سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های گردشگری خدماتی و صنعتی استان فارس از قبیل مرمت و نگهداری و بهره‌برداری از اماکن تاریخی استان فارس، احداث سایت بازیافت زباله، ایجاد مراکز اقامتی و گردشگری و توریستی در سطح استان فی مابین دستگاه‌های اجرایی استان شامل اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان، مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان و شهرداری شیراز به امضا رسید.