دستگاه پیگیر جذب اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به گیلان باشند

دستگاه پیگیر جذب اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به گیلان باشند

رشت- استاندار گیلان با اشاره به تصویب اعتبار ۲ هزار و ۳۵ میلیاردی در سفر خیر ریاست جمهوری به این استان از دستگاه ها خواست فرآیند جذب اعتبارات را از وزارتخانه مربوطه آغاز و پیگیری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، مصطفی سالاری عصر شنبه در دومین نشست شورای برنامه‌ریزی گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی اقدامات خود را برای تحقق مصوبات سفر ریاست جمهوری آغاز کنند، اظهار کرد: محل اعتبارت از سه بخش استانی، ملی و ملی‌هایی که دارای سقف مشخص و تخصیص اولویت‌ها هستند، پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌ها یک نوع ردیف اصلی وجود دارد که باید آنها را در راستای تکمیل و آغاز پروژه‌های مصوب به کار گرفت، افزود: مدیران دستگاه‌های مربوطه اعتبارات و منابع را برای تکمیل پروژه‌های نیمه کار و پروژه‌هایی که نیازمند مناقصه هستند جذب کنند.

سالاری بر لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تأکید کرد و گفت: بیشترین تمرکز باید روی پروژه‌هایی که عمومیت داشته و دارای عناوین عام هستند، باشد و پروژه جدیدی را تنها در صورت ضرورت تعریف و آغاز می‌کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اعتبارات تخصیص‌یافته برای تکمیل پروژه‌های مصوب سفر رئیس‌جمهور به گیلان، تصریح کرد: هزار و ۸۷۳ میلیارد تومان اعتبار ملی و ۱۶۲ میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای تکمیل و آغاز پروژه‌های سفر ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

سالاری با بیان اینکه پیش از سفر هیأت دولت طرح و پیشنهادات دریافت شده است و مصوبات غیرقابل تغییر هستند، افزود: مجموع اعتبارات پروژه‌های سفر رئیس جمهوری به گیلان ۲ هزار و ۳۵ میلیارد تومان است که مدیران کل و دستگاه‌های اجرایی فرآیند جذب اعتبارات را از طریق وزارتخانه‌های مربوطه آغاز و پیگیری کنند.

وی با اشاره به برقراری تعادل نسبی بین شهرستان‌ها در توزیع اعتبارات، بیان کرد: توزیع اعتبارات باید بر اساس شاخص‌ها، عدالت و توازن بین شهرستان‌ها تزریق شود و از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بودجه مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام سفر نخست رئیس جمهور به استان گیلان بسته نمی‌شود و پرداخت‌ها کماکان ادامه دارد، ادامه داد: برخی از مصوبات سفر اول رئیس جمهوری تحقق یافته است که از این میان می‌توان به تکمیل و بهره‌برداری راه‌آهن، چهار سد از ۱۱ سد را نام برد.