ورود محلات در برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)

ورود محلات در برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)

شیراز _ استاندار فارس گفت: مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) در سال جاری باید باشکوه تر از هرسال برگزار شود که در این راستا باید محلات و کانون های فرهنگی و جوانان ورود کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی، در جلسه بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) یاد و نام امام یادآور اتحاد و همدلی و تاکید بر وحدت کلمه، توکل به خدا و دین باوری و خدا محوری در همه زمینه‌ها دانست و افزود: رمز عبور از مشکلات و سختی‌های موجود پیروی از سیره امام (ره) در سایه تدابیر مقام معظم رهبری و تکیه بر انسجام و همدلی است.

استاندار فارس با بیان اینکه امام‌خمینی (ره) همواره معتقد بود مردم ولی نعمت ما هستند و کوخ نشینان و مستضعفان را از پایگاه‌های اصلی انقلاب می‌دانست، تاکید کرد: باید تلاش کنیم این هدفگذاری مورد نظر امام راحل در گذر زمان به دست فراموشی سپرده نشود.

وی ادامه داد: با ورود به پنجمین دهه انقلاب با شکوه اسلامی مردم ایران، باید بازبینی‌های لازم را انجام دهیم و اگر در بخش‌هایی از هدف گزاری امام راحل فاصله گرفته‌ایم برای رفع مشکلات و حرکت بر مدار آرمان‌های اصیل انقلاب برنامه ریزی کنیم.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه مراسم ارتحال امام راحل و همچنین راهپیمایی عظیم روز قدس با توجه به هجمه‌های دشمنان نظام باید با شکوه تر از هر سال برگزار شود، عنوان کرد: باید در برابر جنگ تمام عیاری که استکبار علیه نظام و مردم به راه انداخته است تدابیر و روش‌های جدیدی در پیش بگیریم تا با توکل بر خدا و همکاری مسئولان و مقاومت مردم همچون گذشته از این مشکلات نیز عبور کنیم.

وی با تاکید بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر و مشارکت هر چه بیشتر همه اقشار مردمی در یادروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: علاوه بر برگزاری مراسم متمرکز که هر ساله برگزار می‌شود باید برنامه ریزی های لازم برای این مراسم در محلات به صورت فراگیر تر از سوی مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج و سایر نهادهای فرهنگی با هماهنگی ستاد مراسم ارتحال انجام شود.

رحیمی همچنین عنوان کرد: فراگیری برنامه‌های مراسم ارتحال حضرت امام و مردمی بودن تبلیغات به معنای رفع تکلیف از دستگاه‌ها نیست و هر یک از این دستگاه‌ها علاوه بر همکاری در برگزاری هر چه بهتر مراسم اصلی باید در اجرای برنامه‌های مختلف در سطح ادارات نیز کوشا باشند.

استاندار فارس حضور پررنگ اقشار مختلف به ویژه جوانان در مراسم ارتحال را زمینه ساز گسترش ابعاد این برنامه در سطح جامعه دانست.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس فرموده‌های امام راحل (ره) وحدت و همدلی و پرهیز از تفرقه انگیزی رمز پیروزی در برابر دشمنان است، ابراز کرد: سخنرانان مراسم ارتحال حضرت امام با این رویکرد به ارائه مطالب بپردازند.

وی با اشاره به اینکه سخنرانان این مراسم باید به بیان کارآمدی‌ها و توانمندی‌های بیشمار نظام بپردازند، یادآور شد: فشارهایی که امروز به مردم تحمیل شده ناشی از مسائل مختلفی از جمله شرایط بین المللی ایجاد شده است و اینکه عده‌ای می‌کوشند تنها دولت را مقصر جلوه دهند نادرست است.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه امروز انتقال سیره و روش‌های امام به نسل جدید موثر است، عنوان کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید در این زمینه فعالیت پر رنگ تری داشته باشند و به نسل جدید بیاموزند که ثبات، امنیت و آرامش امروز با مقاومت در برابر سختی‌ها به دست آمده است.

رحیمی تاکید کرد: مراسم سالگرد رحلت امام راحل باید متفاوت‌تر از همیشه و با تقویت مباحث ادبی و هنری برگزار شود.

استاندار فارس از تمام مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان و همچنین فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها خواست که در ایام باقیمانده تا برگزاری سالگرد ارتحال امام (ره) برنامه ریزی و همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند و امکانات مورد نیاز برای برگزاری هرچه مناسب‌تر این مراسم در مرکز استان و دیگر شهرستان‌های استان به کار گیرند.