قرآن کریم بهترین راهنما برای بشریت در تمامی دوران هاست

قرآن کریم بهترین راهنما برای بشریت در تمامی دوران هاست

سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: قرآن کریم بهترین راهنما برای بشریت در تمامی دوران هاست و به همین دلیل باید از این ظرفیت به ویژه در کشورهای اسلامی به شکل بهتری استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی بعد از ظهر امروز در همایش تجلیل از حافظین قرآن کریم و فعالان نماز و عترت، اظهار داشت: قرآن کریم بهترین راهنما برای بشریت در تمامی دوران‌ها است و انتظار می‌رود که از این ظرفیت مهم در جوامع اسلامی به صورت ویژه بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم در ماه مبارک رمضان نازل شد، بیان کرد: به همین دلیل این ماه بسیار با اهمیت و با برکت است و همه ما به عنوان مسلمان باید از این فرصت برای طاعت و عبادت هرچه بهتر خداوند متعال استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ماه رمضان زمینه تقوا در وجود آدمی را فراهم می‌کند و روزه گرفتن در این ماه هم برای روح وهم برای جسم انسان مفید می‌باشد.

وی با اشاره دیگر ویژگی‌های مهم قرآن کریم، افزود: کتاب قرآن بهترین راهنما برای بشر است که به ارزشمندترین و پایدارترین مسیر و راه ممکن بشر را هدایت می‌کند.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: کتاب قرآن از طرف خالقی بر پیامبرش نازل شده که همه نیازمندی‌های زندگی انسان را می‌داند و همه مسیر زندگی را تشریح، و زمینه را فراهم می‌کند که انسان‌ها در بهترین جاهای بهشت همراه با انبیا و اولیا خدا قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه هر کسی که در زندگی از قرآن جاری باشد آثار و برکات فراوانی در آن وجود دارد، افزود: وجود قرآن کریم در زندگی هر فردی می‌تواند حرکت و رشد سالمی در جامعه داشته باشد، بنابراین حیات وی به نور وابسته است که قرآن کریم نیز به انسان زندگی، نور، حرکت و رشد می‌بخشد.

وی با اشاره به نگاه انقلاب اسلامی ایران نسبت به ترویج آموزه‌های دینی در جامعه به ویژه توجه به قرآن کریم، یادآور شد: امروز در جامعه ما نسبت به ترویج آموزه‌های دینی و الگو گرفتن از دستورات قرآن کریم به صورت ویژه دنبال می‌شود و این یکی از برکات نظام اسلامی است.