هدف غرب گسترش طلاق و ازدواج‌ سفید در کشورهای اسلامی است

هدف غرب گسترش طلاق و ازدواج‌ سفید در کشورهای اسلامی است

قم - عضو مجلس خبرگان رهبری حفظ کانون خانواده را نیازمند ایثار متقابل دانست و گفت: غرب تلاش می‌کند طلاق و ازدواج‌ سفید را در کشورهای اسلامی گسترش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم دولابی بعد از ظهر شنبه در مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، یکی از ویژگی‌های حضرت ابراهیم (ع) را توجه به خانواده دانست و افزود: مرد و زن باید در راستای رضایت پروردگار به یکدیگر خدمت کنند.

وی حفظ کانون خانواده را امری ضروری عنوان کرد و افزود: متأسفانه امروز دوستی‌های خیابانی با وجود اینکه برخلاف اسلام است توسط برخی رسانه‌ها ترویج می‌شود که مقابله با آن امری ضروری است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه وظایف و حقوق مردان و زنان در قرآن کریم با یکدیگر متفاوت است، افزود: از جمله دستورات خداوند به مردان این است که با همسران خود خوشرفتار و خوشرو باشند زیرا این امر موجب افزایش خیر و برکت در زندگیشان می‌شود.

وی با بیان اینکه کمک کردن مردان در امور داخل خانه موجب گرم‌تر شدن کانون خانواده می‌شود، افزود: خداوند به مومنان دستور داده که نسبت به کانون خانواده حساس باشند و برای گرم‌تر شدن آن تلاش کنند.

حجت الاسلام حاج ابوالقاسمی ادامه داد: در صورت بروز اختلاف میان زن و شوهر بهتر است حکمی از سوی خانواده شوهر و حکمی از سوی خانواده زن به رفع اختلافات بپردازند.

وی دادگاه را مرحله آخر اختلافات خانوادگی دانست و افزود: نباید اختلافات خانوادگی به سرعت به دادگاه کشیده شود بلکه باید زوجین تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات به کار گیرند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری حفظ کانون خانواده را نیازمند ایثار متقابل دانست و افزود: خداوند ریشه اختلافات خانوادگی را خودمحوری می‌داند.

وی بیان کرد: جوانان باید در مقابل زیان‌های دینی، سیاسی و فرهنگی که غربی‌ها به کشور وارد کرده‌اند جهاد و با این زیان‌ها مقابله کنند.

حجت الاسلام حاج ابوالقاسمی با بیان اینکه ازدواج‌های سفید و آمار بالای طلاق در کشورهای غربی شایع است، افزود: غرب تلاش می‌کند این امور را در کشورهای اسلامی نیز گسترش دهد که باید اینها را به خوبی شناخت و با آنها مقابله کرد.