۳ طرح بزرگ آبرسانی امسال در آذربایجان غربی افتتاح می شود

۳ طرح بزرگ آبرسانی امسال در آذربایجان غربی افتتاح می شود

ارومیه – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از آماده بهره برداری شدن سه طرح بزرگ آبرسانی در استان طی سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، رسول اکبری عصر شنبه در جریان دیدار مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با مدیران آب و فاضلاب آذربایجان غربی افزود: طرح مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و خوی و طرح تأمین آب سلماس سه طرح بزرگ با پیشرفت عملیاتی بالای ۸۰ درصد هستند که تا پایان امسال آماده بهره برداری می‌شود.

وی همچنین از اجرای ۱۰۰ طرح آب و فاضلاب در استان خبر داد و اضافه کرد: با هدف تأمین آب پایدار و افزایش شاخص بهره مندی فاضلاب در سطح شهرها یکصد طرح در استان در دست اجراست.

اکبری افزود: این طرح‌ها در زمینه تکمیل سامانه‌های آب، فاضلاب، احداث مخازن تأمین آب، اصلاح شبکه‌ها است و با ۷۵ درصد پیشرفت عملیاتی در بخش آب و فاضلاب استان اجرا می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح‌ها را ارتقا شاخص‌های حوزه آب و فاضلاب استان دانست و افزود: با بهره برداری از این طرح‌ها ظرفیت تأمین آب در استان به ۱۲ متر مکعب برثانیه افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی میزان بهرمندی استان در بخش فاضلاب را ۶۵ درصد اعلام و تصریح کرد: با بهره برداری از طرح‌های احداث تصفیه خانه‌ها و خطوط جمع آوری و انتقال فاضلاب شاخص بهرمندی استان در این بخش به ۷۵ درصد ارتقا می‌یابد.

اکبری، مجموع اعتبارات این طرح‌ها را بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: همزمان با سال رونق تولید سه طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی شامل تصفیه خانه فاضلاب گلمان ارومیه، تصفیه خانه آب مهاباد و تصفیه خانه آب پلدشت با یک هزار میلیارد ریال اعتبار آماده بهره برداری شده است.