تشکیل شورای هماهنگی فعالیت‌های زیست محیطی شهر اصفهان

تشکیل شورای هماهنگی فعالیت‌های زیست محیطی شهر اصفهان

اصفهان - رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شورای هماهنگی فعالیت‌های زیست محیطی شهر اصفهان تشکیل شد و جلسات این شورا هر ماه به ریاست شهردار اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، کوروش محمدی در نخستین جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های زیست محیطی شهر اصفهان با اشاره به هدف از تشکیل این شورا اظهار داشت: نظارت بر فعالیت‌های محیط زیستی شهر اصفهان، ایجاد هماهنگی میان فعالیت‌های مختلف و پراکنده مدیریت شهری، هماهنگی برای تأمین اعتبارات بودجه‌ای از اهداف تشکیل این شورا است که هر ماه به ریاست شهردار اصفهان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه معاونان شهردار و مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها و نماینده سازمان حفاظت محیط زیست استان اصفهان اعضای این شورا را تشکیل می‌دهند، ابراز داشت: شورای شهر و کمیسیون اجتماعی شورا نیز به عنوان طراح و حامی تشکیل شورای زیست محیطی بر تصمیم‌گیری‌ها نظارت دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: زیرکمیته های تخصصی به تناسب نیاز در این شورا تشکیل و از افراد آگاه و دارای دانش زیست محیطی و همچنین سمن‌های زیست محیطی اصفهان برای همفکری دعوت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه سند راهبردی محیط زیست شهری پیگیری می‌شود، گفت: شورای شهر به طور جدی از تصمیمات و مصوبات شورای زیست محیطی حمایت خواهد کرد و در گام نخست تشکیل صندوق محیط زیست در دستور کار این شورا قرار خواهد گرفت.

محمدی ابراز داشت: در سال ۹۸ و همچنین برای سال آینده سهم بودجه محیط زیست شهر اصفهان به صورت کامل تأمین شود و در زمینه آموزش و فرهنگ سازی نیز شورای هماهنگی فعالیت‌های زیست محیطی عمل گرا باشد

در این جلسه محمد عیدی رئیس سازمان تفریحی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه معیار این سازمان تحقق شهر زیست پذیر است، اظهار داشت: در یک شهر زیست پذیر آیتم‌های مورد توجه، مسائل زیست محیطی است و رسالت حوزه معاونت فرهنگی شهرداری برای داشتن شهری زیست پذیرتر تغییر نگرش‌ها و باورهای شهروندان متناسب با زیست بوم و محیط زیست است.

وی ادامه داد: بر این اساس در حوزه فرهنگی برای نخستین بار در کشور نمایشگاه زیست محیطی به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری در حال برگزاری است و در حوزه شهروندی نیز برای نخستین بار در کشور "کلاس شهروند" طراحی شده است.

عیدی افزود: در حوزه حمل و نقل پروژه فرهنگی قصه آدم و هوا در آستانه روز هوای پاک برگزار شد. همچنین برای جلوگیری از هدر رفت آب، سه استخر در سطح شهر مناسب سازی شد که بر این اساس مصرف سه میلیون مترمکعب آب به ۳۴۰۰ لیتر کاهش یافته و در حوزه تبلیغاتی حدود ۶۰ هزار متر بنر صرفه‌جویی شده است.