بانوی بودایی در حرم مطهر حضرت رضا(ع) مسلمان شد

بانوی بودایی در حرم مطهر حضرت رضا(ع) مسلمان شد

مشهد- بانوی بودایی ساکن تایلند با بیان شهادتین در حرم مطهر رضوی مسلمان شد و نام مریم را برای خود برگزید.

به گزارش خبرگزاری مهر ، بانوی ۳۲ ساله از کشور تایلند پس از سال‌ها تحقیق و مطالعه در حرم مطهر رضوی به دین اسلام مشرف شد و مذهب تشیع را برگزید.

«اوراپان رو یامیال» در حاشیه این مراسم اظهار کرد: ۱۱ سال پیش با همکارم که مسلمان بود آشنا شدم و زمانی که رفتارها و دعا و مناجات او را دیدم گرایش زیادی برای درک بیشتر این دین پیدا کردم.

وی افزود: سال‌ها تحقیق و پژوهش درباره ادیان و فرقه‌های مختلف داشتم و در نهایت به دلیل وجود کمبودهایی در این ادیان، اسلام و تشیع را برترین و کامل‌ترین دین و مذهب یافتم و تصمیم گرفتم مسلمان شوم.

این بانوی تازه مسلمان تصریح کرد: هر دین و مذهبی را که مطالعه کردم مطالب ارزنده‌ای را به صورت پراکنده یافتم، اما تشیع، مذهبی بود که جامع‌ترین اصول در آن به تفصیل پرداخته شده بود و مسلمانان با تلاش می‌توانند به اوج معنویت و کمال برسند.

رویا میال با تأکید بر اینکه نماز زیباترین عبادت در اسلام است گفت: نماز از جایگاه والا و پر اهمیتی در این دین برخوردار است و می‌توان با جرأت گفت برجسته‌ترین و سرآمد سایر عبادت‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: بارگاه منور رضوی و ماه مبارک رمضان بهترین مکان و زمان برای آغاز تولد دوباره من است و از این انتخاب خوشحال هستم و امیدوارم حقایق این دین را دریابم و در این مسیر به کمال برسم.

در پایان این مراسم از سوی مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، یک جلد کلام‌الله مجید به زبان انگلیسی، جانماز و چادر، کتاب و هدایای فرهنگی به این تازه مسلمان اهدا شد.