اجرای طرح قرآن در رمضان/ جزخوانی کلام وحی در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی

اجرای طرح قرآن در رمضان/ جزخوانی کلام وحی در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی

اراک- رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان مرکزی از برپایی مراسم جز خوانی قرآن کریم با عنوان «قرآن در رمضان» در ۷۰۰ نقطه شهری و روستایی استان مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت‌الاسلام نعمت الله سرلکیان با اشاره به برنامه‌های قرآنی استان مرکزی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: اجرای طرح «قرآن در رمضان» اهم برنامه‌های استان مرکزی در ماه ضیافت الهی است.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: در این ماه معنوی جلسات جز خوانی تحت عنوان «قرآن در رمضان» با حضور مرتلان به نام، در سراسر نقاط شهری و روستایی استان برگزار می‌شود.

سرلکیان اظهار داشت: در بسیاری از نقاط شهری و روستایی جلسات جز خوانی به‌صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود، در اراک نیز این مراسم هر روز ساعت ۱۸ در مصلی بیت‌المقدس اراک آغاز می‌شود و پس از اتمام قرائت، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان تفسیری از کلام وحی بیان می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین به برپایی محافل انس با قرآن در ۱۲ شهرستان استان اشاره کرد و بیان داشت: به‌طورمعمول در هر شهرستان ۳ محفل با حضور قاریان استانی و کشوری برپا می‌شود.

وی اجرای طرح «بینات ۲۲» را از دیگر برنامه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: این طرح ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت تفسیر سوره «غافر» ویژه گروه سنی ۱۶ سال به بالا در موسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی برگزار می‌شود و پس از اتمام دوره ۲۸ روزه از داوطلبان آزمون گرفته‌شده و گواهی‌نامه اعطا می‌شود.