استان زنجان ۱۶۱ شهید در عملیات بیت‌المقدس تقدیم نظام کرده است

استان زنجان  ۱۶۱ شهید در عملیات بیت‌المقدس تقدیم نظام کرده است

زنجان-مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان بابیان اینکه استان زنجان ۱۶۱ شهید در عملیات بیت‌المقدس تقدیم نظام کرده است، گفت: در این عملیات ۲۰۵ رزمنده زنجانی جانباز شدند.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی کاظمی ظهر شنبه در جلسه گرامیداشت سوم خرداد در محل استانداری زنجان، بابیان اینکه سوم خرداد واقعه مهم در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران است، افزود: این روز بسیار مهم هرگز از ذهن‌ها فراموش نمی‌شود.

وی بابیان اینکه استان زنجان ۱۶۱ شهید در عملیات بیت‌المقدس تقدیم نظام کرده است، اظهار کرد: در این عملیات ۲۰۵ رزمنده زنجانی جانباز شدند.

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان همچنین شهادت ۳۵ نفر از رزمندگان زنجانی در عملیات‌های انجام شده در ماه مبارک رمضان خبر داد و تأکید کرد: ۶۴ رزمنده هم در ماه مبارک رمضان در هشت سال دفاع مقدس جانباز شدند.

کاظمی گفت: باید یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس و روز سوم خرداد به خوبی گرامی داشته شود و در این زمینه باید دستگاه‌های اجرایی نسبت به گرامی داشت این روز مهم برنامه‌ریزی کنند.

وی بر تداوم برگزاری یادواره شهیدان تأکید کرد و گفت: توجه به این امر مهم باعث آشنایی جوانان و نوجوانان با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران و جانبازان استان زنجان تصریح کرد: دشمن درصدد کمرنگ کردن باورها و اعتقادات دینی جوانان است ولی هرگز موفق نمی‌شود و باید فلسفه و فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی در جامعه تبیین و ترویج شود.

کاظمی ابراز کرد: غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا از برنامه‌های شاخص بنیاد شهید استان در روز سوم خرداداست.