حقایق و واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس باید برای نسل جوان تبیین شود

حقایق و واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس باید برای نسل جوان تبیین شود

زنجان-استاندار زنجان با بیان اینکه وحدت و اتحاد باعث خلق حماسه سوم خرداد شد، گفت: باید حقایق و واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، فتح‌الله حقیقی ظهر شنبه در اولین جلسه ستاد گرامی داشت سوم خرداد در محل استانداری زنجان، بر هر چه‌بهتر برگزار شدن برنامه‌های گرامی داشت سوم خرداد در استان زنجان تأکید کرد و افزود: این روز بسیار مهم تاریخی باید به خوبی در جامعه بیان شود.

وی با بیان اینکه در شرایط امروزی جامعه فلسفه شکل گیری و رمز موفقیت عملیات بیت المقدس برای نسل جوان تبیین شود تا نوجوانان و جوانان به آن افتخار و غرور کنند، ادامه داد: عملیات بیت‌المقدس بسیاری از مسائل را به اثبات رساند و نسل امروز باید بداند که حماسه عظیمی توسط رزمندگان خلق‌شده است.

استاندار زنجان گفت: باید حقایق و واقعیت‌های اتفاق افتاده در روز سوم خردادماه برای جوانان تبیین شود تا در برابر هجمه‌ها و تبلیغات دشمن، مقابله کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا طی ۴۰ سال گذشته همواره علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توطئه کرده است، ادامه داد: امروز که دشمنان نظام و انقلاب، دشمنی خود را به اوج رسانده‌اند باید برنامه‌های مهمی از سوی دانشگاه‌ها طراحی و اجرا شود.

استاندار زنجان نسبت به بی‌کیفیت بودن تصاویر موجود بر سر مزار شهدا و سطح شهرها از بنیاد شهید و شهرداری گلایه کرد و گفت: متأسفانه تصاویر به‌مرور زمان کیفیت و زیبایی خود را از دست می‌دهند بنابراین نهادهای متولی نسبت به زیباسازی تصاویر برنامه‌ریزی کنند.

حقیقی ابراز کرد: وحدت و گوش‌به‌فرمان ولایت‌فقیه عامل مهم در پیروزی عملیات بیت‌المقدس بود و با اینکه در هشت سال دفاع مقدس تمام دنیا با صدام بودند ولی اطاعت از امام راحل تدبیر و سیاست دنیا را بر هم‌ریخت.

وی بابیان اینکه وحدت و اتحاد بین نیروها بیت‌المقدس را خلق کرد، تصریح کرد: گفتمان دیروز، وحدت بود و همه نیروها متحد عمل کردند و خوشبختانه تاکنون هم اتحاد و همدلی ادامه داشته است و باید برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی این اتحاد تقویت شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه اقتدار و استقامت در مقابل دشمن رمز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس بود، یادآور شد: آمار شهدای عملیات بیت‌المقدس به تفکیک شهرستان‌ها در اختیار فرمانداران قرار گیرد و برنامه‌ریزی برای دیدار با خانواده‌های معظم شهدا پیش‌بینی شود.