صدور ۱۰۵۱ پروانه ساخت برای مساکن خسارت دیده در سیل استان کرمانشاه

صدور ۱۰۵۱ پروانه ساخت برای مساکن خسارت دیده در سیل استان کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه از صدور ۱۰۵۱ پروانه ساخت برای مساکن خسارت دیده در سیل اخیر استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، بابک عاطفی امروز شنبه در کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه نقشه‌های تیپ منازل آسیب دیده از سیل آماده هستند، اظهار داشت: به دلیل عدم وجود اعتبار در این خصوص در حال حاضر عملیات اجرایی ساخت و ساز واحدهای سیل زده را شروع نکرده‌ایم.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه افزود: تاکنون برای ۱۰۵۱ واحد مسکونی خسارت دیده از سیل پروانه ساخت صادر شد است.

وی با بیان اینکه برای مابقی منازل خسارت دیده نیز تا پایان هفته پروانه ساخت صادر خواهد شد، گفت: همچنین برای ۱۰۶۷ واحد تعمیراتی تا کنون پرونده تشکیل و ثبت سامانه شده است.

عاطفی خاطر نشان کرد: از سوی بنیاد مسکن برای خانه‌های احداثی یکسال و برای واحدهای تعمیری نیز ۴ ماه فرصت در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در مجموع برای ۳۹۰۰ واحد تخریبی و تعمیری ناشی از سیل استان کرمانشاه پرونده تشکیل شده است گفت: برای واحدهایی که باید کار جابجایی آنها از منطقه پرخطر انجام شود ۱۶ ماه پیش بینی شده است.