طرح افزایش حامیان ایتام در استان بوشهر اجرا می‌شود

طرح افزایش حامیان ایتام در استان بوشهر اجرا می‌شود

بوشهر - مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: طرح افزایش حامیان ایتام در استان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد لطفی بعد از ظهر شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: باید از ظرفیت ماه مبارک رمضان برای انجام امور خیر بهترین استفاده را ببریم.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان سه طرح مهم حمایتی را در دستور کار داریم اضافه کرد: بحث اطعام نیازمندان در قالب سفره‌های افطاری در محلات شهرها و روستاهای کم برخوردار در حال برگزاری است و توزیع سبد کالا و توزیع مواد غذایی گرم نیز از دیگر طرح‌ها است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به توسعه طرح اکرام اطعام در استان، افزود: ۱۲ هزار نفر در این طرح مشارکت دارند و پنج هزار خیر امسال به این ۱۲ هزار نفر اضافه خواهند شد که انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی حمایت کنند.

وی از توسعه خدمات دهی به نیازمندان خبر داد و خاطرنشان کرد: سرانه مددجویان اکنون ۱۵۰ هزار تومان است که تلاش داریم این سرانه به ۲۵۰ هزار نفر برسد.

لطفی از سرکشی به هزار و ۵۰۰ خانواده مددجوی استان بوشهر خبر داد و افزود: خدمات خوبی به این عزیزان ارائه می‌شود و تلاش می‌شود که این مشکلات رفع شود.

وی خواستار مشارکت دستگاه‌های اجرایی در اطعام نیازمند و تأمین مواد غذایی شد و بیان کرد: درصد مشارکت مدیران و کارکنان نسبت به مردم در شبکه طرح اکرام کم است که انتظار داریم کمک بیشتری شاهد باشیم.

لطفی با تقدیر از استاندار بوشهر برای انجام دیدارهای مردمی و رفع مشکلات مردم اضافه کرد: با تفاهم صورت گرفته ساخت هزار واحد مسکونی برای نیازمندان انجام شده و هفته دولت افتتاح می‌شود و هزا ر جهیزیه برای نوعروسان تأمین خواهد شد.