salameno logo

اخبار روز دنیا از دریچه سلام نو

میزان صادرات استان البرز ۱۱۹ میلیون دلار بوده است

میزان صادرات استان البرز ۱۱۹ میلیون دلار بوده است

کرج - سرپرست گمرک استان البرز میزان صادرات سال گذشته استان را ۱۱۹ میلیون دلار اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامحسین نوحی بعدازظهر شنبه در جلسه‌ای مدیران اقتصادی استان، میزان صادرات سال گذشته استان را ۱۱۹ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این میزان در قیاس با سال ۹۶ کاهش داشته است.

وی با تأکید بر اینکه بالغ‌بر ۴۵۰ هزار تن تولید در البرز انجام می‌شود، گفت: از این میزان فقط ۱۰۰ هزار تن از گمرک البرز و باقی از گمرک دیگر استان‌ها صادرشده است.

به گفته سرپرست گمرک استان البرز ۲۵۰ هزار تن از تولیدات استان البرز از گمرک بندرعباس صادرشده که این به نفع ما نیست زیرا صادرات از هر استانی انجام شود عوائد و درآمدهای آن نیز به همان استان می‌رسد.

نوحی بابیان اینکه هزینه‌های صادرات را از دست می‌دهیم، گفت: میزان واردات استان در سال گذشته ۳۲۰ میلیون دلار بوده است، منطقه ویژه می‌تواند نقش مهمی در بالا رفتن حجم واردات داشته باشد زیرا عمده واردات کالاها مربوط به مواد اولیه و مایحتاج سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی استان است.

وی بابیان اینکه با اشاره به اینکه گمرک کشور در خصوص فعالان مجاز اقتصادی طرحی را دنبال می‌کند تا در قالب آن به این شرکت‌ها تسهیلات ارائه کند، گفت: البرز منطقه ویژه اقتصادی پیام را دارد و به‌راحتی می‌تواند از این ظرفیت‌ها استفاده کند.