وزش باد نسبتا شدید طی امروز در قم/ بارش باران در روز دوشنبه

وزش باد نسبتا شدید طی امروز در قم/ بارش باران در روز دوشنبه

قم - کارشناس هواشناسی استان قم از وزش باد نسبتا شدید طی امروز در این استان خبر داد و گفت: سرعت وزش باد به ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

محمدجواد ترابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هوای امروز قم صاف در برخی ساعات همراه با وزش باد نسبتاً شدید است، گفت: هوای قم در روز یکشنبه صاف گاهی همراه با وزش باد متوسط خواهد بود.

وی اظهار داشت: هوای استان قم در روز دوشنبه صاف در برخی ساعات همراه با افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید موقتی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان قم گفت: حداقل دمای هوای امروز ۱۳ درجه و حداکثر دمای هوا ۳۴ درجه، حداقل دمای هوای قم در روز یکشنبه ۱۳ درجه و حداکثر دمای هوا ۳۵ درجه و حداقل دمای هوای این استان در روز دوشنبه ۱۴ درجه و حداکثر دمای هوا ۳۵ درجه خواهد بود.

وی اظهار کرد: سرعت وزش باد امروز بین ۳۵ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت با جهت غربی، یکشنبه بین ۲۰ تا ۳۵ کیلومتر بر ساعت با جهت غربی و دوشنبه بین ۳۵ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت با جهت شمال غربی است.

وی گفت: میزان بارش باران طی ۴۸ ساعت گذشته در قم ۲ و هفت دهم میلی متر، جعفریه سه و ۲ دهم میلی متر، جمکران پنج و چهار دهم میلی متر، دستجرد ۲ و ۲ دهم میلی متر، کهک ۲ و هشت دهم میلی متر و کوشک نصرت چهار و چهار دهم میلی متر بوده است.