فعال‌سازی واحدهای تولیدی اردبیل در اولویت/رکود ۳۴ درصدی کارخانجات

فعال‌سازی واحدهای تولیدی اردبیل در اولویت/رکود ۳۴ درصدی کارخانجات

اردبیل - استاندار اردبیل فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد در این استان را از مهمترین و اصلی ترین اولویت‌ها و رویکردها در سال رونق تولید عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، اکبر بهنام جو روز شنبه در بازدید از واحدهای تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی اردبیل افزود: جذب سرمایه گذار جدید و فعال سازی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال استان رویکرد ما در سال رونق تولید است.

وی ادامه داد: ۳۴ درصد واحدهای تولیدی استان راکد هستند و تلاش می‌کنیم امسال با توجه ویژه به فعال سازی واحدهای تولیدی راکد به عنوان ظرفیت قابل توجه و بالقوه تولید و اشتغال، شاهد بازگشت این واحدها به چرخه تولید استان باشیم.

استاندار اردبیل تاکید کرد که به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز ابلاغ کرده‌ایم که امسال اولویت اصلی و برنامه ریزی ها باید روی فعال سازی واحدهای تولیدی راکد در کنار جذب سرمایه گذار جدید متمرکز باشد.

وی که روزهای گذشته نیز از واحدهای تولیدی راکد شهرستان‌های گرمی و مشگین شهر نیز بازدید کرده بود، از ۱۴ واحد تولیدی راکد، نیمه فعال، طرح توسعه و آغاز عملیات اجرایی در شهرک صنعتی شماره دو و ناحیه صنعتی نوجه ده نمین بازدید کرد.

وی پس از بازدید از شهرک صنعتی دو اردبیل بیان داشت: دو واحد تولید محصولات لبنی تا شش ماه آینده با تأمین آب، برق، گاز مورد نیاز به چرخه تولید باز می‌گردد و واحدهای تولیدی مواد شیمیایی و فوم نیز مشکلاتی را با بانک عامل خود داشتند که نیاز به حل موارد اختلافی و رسیدن به توافق مناسب برای راه اندازی هستند که در روزهای آتی اقدامات مورد نیاز انجام می‌گیرد.

بهنام جو متذکر شد: چهار واحد واحد دیگر که طرح توسعه داشتند، قرار شد با پرداخت تسهیلات بانکی سرمایه ثابت و سرمایه در گردش، تقسیط برای بدهی‌های بانکی و بیمه‌ای علاوه بر گسترش تولید، اشتغال جدید و قابل توجهی نیز خواهند داشت.

وی تصریح کرد: واحدهای تولیدی شیرآلات و سرم سازی و محصولات تزریقی انسانی که در شمالغرب کشور بی نظیر است دو واحد جدید الاحداث هستند و زمین مورد نیاز و تسهیلات درخواستی این دو واحد تأمین و با تکمیل و به بهره برداری رسیدن آنها، حدود ۲۰۰ اشتغال جدید ایجاد می‌شود.