امکانات ورزشی دستگاه‌های استان مرکزی در اختیار همه مردم قرار گیرد

امکانات ورزشی دستگاه‌های استان مرکزی در اختیار همه مردم قرار گیرد

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: امکانات ورزشی دستگاه‌های دولتی متعلق به تمام مردم استان مرکزی است و اگر نسبت به این مساله اهمال صورت پذیرد، ظلم به شهروندان است.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز اکرمی روز پنجشنبه در نشست با هیأت‌های ورزشی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: نزدیک به ۵۲ هیأت ورزشی در استان مرکزی وجود دارد که ۳۸ هیأت در حوزه بانوان نیز فعال هستند. از طرفی ۳۹۴ هیأت شهرستانی با جمعیت ۸۰ هزار ورزشکار سازمان یافته که ۳۰ درصد از آن را بانوان و ۷۰ درصد را آقایان تشکیل دادنده اند، در این راستا باید مشاور امور بانوان و مدیر کل ورزش و جوانان استان سهم بانوان را در حوزه ورزش افزایش دهند.

وی ادامه داد: در سال گذشته از طریق شورای اجتماعی کشور و با پیگیری دفتر امور اجتماعی استانداری مبلغ یک میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان برای احداث ۶ زمین چمن مصنوعی در شش شهرستان اختصاص داده شد که مبلغ ۴۳ میلیون تومان برای موضوع آسیب‌های اجتماعی و ۴۰ میلیون تومان برای بازی‌های بومی و محلی اختصاص پیدا کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی بیان کرد: باید هیأت‌های ورزشی استان برای حل مشکلات خود از هیچ تلاشی فروگذار نکنند و تا حصول نتیجه، کار را از مسئولین مربوطه پیگیری نمایند و این مهم باید به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود.

اکرمی در ادامه در ارتباط با موضوع باشگاه شهرداری اراک خطاب به شهردار گفت: نوشدارو پس از مرگ سهراب فایده‌ای ندارد، اگر قرار است کار قانونی را انجام دهیم باید در زمان خود انجام شود، در حال حاضر تمام مراحل قانونی باشگاه شهرداری اراک سپری شده و تنها به حکم شهردار برای اعضای هیئت مدیره نیاز دارد و هیچ منع قانونی در این زمینه ندارد.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت صنایع استان همانند سایر استان‌ها در حوزه ورزش استفاده کرد، البته باشگاه آلومینیوم در این حوزه ورود پیدا کرده که ناقص است و باید تمامی مجموعه صنعت استان به صورت ضابطه مند در این حوزه ورود پیدا کنند. پیرو این موضوع در کوتاه‌ترین زمان ممکن نشستی تحت عنوان مسئولیت‌های اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی با حضور استاندار و با بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و متوسط استان برگزار می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی افزود: در استان هرمزگان یکصد مدرسه توسط بنگاه‌های اقتصادی ظرف دو سال ساخته شده است، بنگاه‌های اقتصادی استان باید چگونگی مشارکت در بخش‌هایی از قبیل بهداشت، آموزش و … را از سایر استان‌ها جویا شوند.

وی با اشاره به کمک‌های خیرین در حوزه‌های مختلف گفت: خیرین باید به حوزه ورزش به عنوان یکی از نیازهای اولیه توجه نمایند و لذا باید از ظرفیت این افراد در این حوزه استفاده نمود. شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز بایستی به حوزه ورزش کمک کنند.

اکرمی افزود: موضوع استعداد یابی باید به عنوان یک موضوع مهم مورد توجه هیأت‌های ورزشی قرار گیرد و از تمام ظرفیت استان برای حضور ورزشکاران در مسابقات ورزشی استفاده کرد.

وی در خصوص پارک بانوان اراک اظهار کرد: اولویت استفاده از این پارک، بانوان هستند و اگر فارغ از آن فرصتی بود در اختیار شرکت‌ها یا خانواده‌ها قرار می‌گیرد.