رانش زمین در ۲۷ روستای دلفان/ ۴۳ کیلومتر راه در سیل از بین رفت

رانش زمین در ۲۷ روستای دلفان/ ۴۳ کیلومتر راه در سیل از بین رفت

خرم‌آباد- فرماندار دلفان گفت: ۲۷ روستای این شهرستان دچار رانش زمین شده‌اند و بخش عمده‌ای از ساکنان این روستاها در کمپ‌ها زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حشمت بهمنی ظهر چهارشنبه در شورای اشتغال و سرمایه گذاری لرستان در سخنانی با بیان اینکه شهرستان دلفان جزو ۱۰ شهرستان محروم کشور است، اظهار داشت: در جریان سیل اخیر متأسفانه به زیرساخت‌ها، تأسیسات و داریی‌های مردم خسارت‌های زیادی وارد شد.

وی با بیان اینکه شغل بیشتر مردم شهرستان دامداری و کشاورزی است، عنوان کرد: حدود ۴۷۰ روستا در شهرستان وجود دارد که در جریان سیل اخیر راه ارتباطی ۳۵۰ روستا دچار مشکل شد و ۴۳ کیلومتر جاده در شهرستان از بین رفت.

فرماندار دلفان با بیان اینکه در جریان سیل اخیر ۱۵ هزار خانوار به نوعی درگیر سیل شدند، گفت: خسارت‌ها به صورت مکتوب اعلام شده است، در حوزه کشاورزی، دامی، شیلات و باغات شهرستان بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است و ۱۲۰ دهنه پل بزرگ شهرستان تخریب شده است.

بهمنی با تاکید بر اینکه ۲۷ روستای شهرستان دچار رانش زمین شده اند و بخش عمده‌ای از ساکنان این روستاها در کمپ‌ها زندگی می‌کنند، گفت: این افراد کار و فعالیت ندارند و نیاز به درآمد دارند.