مدیر مالی شرکت هوآوی امروز در دادگاه حاضر می‌شود

ایلنا: مدیر مالی شرکت هوآوی امروز - چهارشنبه- در دادگاه حاضر می‌شود.

مدیر مالی شرکت هوآوی امروز در دادگاه حاضر می‌شود

مدیر مالی شرکت هوآوی امروز - چهارشنبه- در دادگاه حاضر می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «منگ وانژو» مدیر مالی شرکت هوآوی به خاطر اتهاماتش مبنی بر پنهان کاری و دور زدن قوانین، امروز -چهارشنبه- در دادگاه حاضر خواهد شد.

این پرونده باعث اختلافات بسیاری بین آمریکا و چین شده است.

منگ ۴۷ ساله دختر بنیانگذار شرکت «هوآوی تکنولوژی» است که در دسامبر گذشته به دلیل حکم دادگاه آمریکا به دلیل آنچه دور زدن تحریم‌ها و پنهان کردن واقعیت خوانده می‌شود، در فرودگاه ونکوور دستگیر شد.

این دادگاه در ایالت بریتیش کلمبیا و ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی برگزار می‌شود. وکلای این شرکت از جمله «دنیل کولز» نیز در جلسه دادگاه حضور خواهند داشت.

کولز گفت که هیچ حکمی در این دادگاه فعلا صادر نخواهد شد و باید منتظر بمانیم. ولی شنیده‌ها حاکی از آن است که در این دادگاه حقایقی مطرح نشده گفته خواهد شد.

دستگیری منگ اختلافات دیپلماتیکی بین اتاوا و پکن را برانگیخت. چین از بدو دستگیری منگ خواهان آزادی بی قید و شرط وی شده است.

در هفته های گذشته چین فشار ها را بر کانادا زیاد کرده است به طوری که اجازه ورود بزرگ‌ترین محموله گوشتی از کانادا را نداد و همینطور دو کانادایی را به اتهامات مختلف دستگیر کرده است.

کول اعلام کرده است که به محض دستگیری موکلش تمامی وسایل الکترونیکی شامل گوشی، لپ تاپ و تبلت وی ضبط شده است.

یکی از وکلای سابق این پرونده گفت: «ابتدای یک داستان طولانی خواهد بود. بسته شدن این پرونده حداقل دو سال به طول می انجامد و حتی عواقب آن تا یک دهه ممکن است پا برجا باشد.»

منگ که در ماه دسامبر پس از دستگیری به قرار وثیقه هفت و نیم میلیون دلاری آزاد شد، ملزم است که یک ردیاب جی پی اس را به مچ پای خود نصب کند و مبلغ حقوق گارد حفاظتی که به نگهبانی از وی در خانه شش میلیون دلاری‌اش گماشته شده‌اند را نیز پرداخت کند.