هوای هجدهمین روز اردیبهشت در تهران سالم است

هوای تهران، در هجدهمین روز از اردیبهشت ۹۸ با شاخص کیفیت ۷۴ در شرایط سالم قرار دارد.

خبرگزاری میزان- هوای تهران، در هجدهمین روز از اردیبهشت ۹۸ با شاخص کیفیت ۷۴ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، آن طور که شرکت کنترل کیفیت هوا گزارش کرده است، پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (چهارشنبه) است که به تبع آن شرایط برای افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات مهیا خواهد شد. به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت باد افزوده خواهد شد به گونه‌ای که برای برخی ساعات وزش باد نسبتاً شدید (با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می‌رود.

از این رو با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (به ویژه ذرات معلق) در برخی ساعات هجدهمین روز از اردیبهشت ۹۸، شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود. این وضعیت جوی کمابیش در روز پنجشنبه تداوم خواهد داشت و در برخی ساعات به ویژه بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید (با جهت غالب غربی) خواهد بود.

بر این اساس، انتظار می‌رود با وجود احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در صبحگاه پنجشنبه، ناپایداری‌های جوی حاکم در طول روز منجر به بهبود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت شود. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.