سرمایه گذاری در حوزه سواحل باید با رعایت مسائل زیست محیطی باشد

سرمایه گذاری در حوزه سواحل باید با رعایت مسائل زیست محیطی باشد

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه ها در حوزه ساماندهی سواحل تخریب محیط زیست است، تأکید کرد: سرمایه گذاری در حوزه سواحل باید با رعایت مسائل زیست محیطی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مصطفی سالاری بعد از ظهر دوشنبه در جلسه ساماندهی سواحل و احداث و بهره‌برداری از شناگاه‌های گیلان که در سالن اجتماعات استانداری این استان برگزار شد با اشاره به وجود قوانین متعدد برای استفاده از سواحل، اظهار کرد: در راستای ساماندهی سواحل دولت به تنهایی نمی‌تواند اقدامی انجام دهند.

وی با تأکید بر لزوم حضور بخش خصوصی برای ساماندهی سواحل و احداث شناگاه ها، افزود: باید جلسات بیشتری برای هماهنگی در این زمینه برگزار شود.

سالاری در ادامه با بیان اینکه متأسفانه یکی از دغدغه‌های ما در حوزه ساماندهی سواحل تخریب محیط زیست است، گفت: یکی از راهکارهای پیشگیری از تخریب محیط زیست در این حوزه استفاده از سازهای چوبی و طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در حوزه سواحل باید با رعایت مسائل زیست محیطی انجام شود، بیان کرد: سرمایه گذاران باید برای اجرای طرح‌های خود قوانین مربوط به ساماندهی سواحل را رعایت کنند.

استاندار گیلان همچنین با بیان اینکه در بحث ساماندهی سواحل اجازه هیچ‌گونه نقل و انتقال مالکیت اراضی داده نمی‌شود، ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که باید مد نظر دستگاه‌های مسئول قرار گیرد این بوده که هر شناگاه برای یک مدت محدودی به آن فرد یا سرمایه گذار واگذار می‌شود.

وی تأکید کرد: در بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران اولویت با سرمایه گذاران بومی است.