یک نماینده مجلس: تیم اقتصادی دولت برای کنترل قیمت‌‌ها برنامه‌ریزی کند

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: دولت با اندکی برنامه‌ریزی باید بتواند وضعیت قیمت‌ها را کنترل کند، این حق مردم نیست که به هر شکلی عمل شود.

یک نماینده مجلس: تیم اقتصادی دولت برای کنترل قیمت‌‌ها برنامه‌ریزی کند

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 16 اردیبهشت) پارلمان در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته معلم و کارگر، گفت: توجه به جایگاه معلم و معیشت وی بسیار مهم است، لذا بارها از وزیر آموزش و پرورش و دولت خواسته‌ایم که رتبه‌بندی معلمان باید در اسرع وقت به مجلس ارائه شود، همچنین فرهنگیان از تبعیض ناروا رنج می‌برند، چنانچه جایگاه آنها نسبت به هم‌ردیفان خود در سایر وزارتخانه‌ها بسیار پایین است.

وی ضمن تأکید بر اِعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان، اظهار داشت: باید فرهنگیان را تشویق کرد که به ادامه تحصیل بپردازد، افزایش 36 درصدی حقوق بازنشستگان را داریم که 4 هزار و 500 میلیارد تومان برای همسان‌سازی اختصاص داده شد که با تورم متناسب نیست.

توضیحات سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره قیمت بنزین

تصمیم مجلس و دولت برای احیای کارت سوخت/ تغییر قیمت بنزین منتفی شد

جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس درباره قیمت بنزین از زبان لاریجانی

یک نماینده مجلس: افزایش قیمت بنزین غیرقانونی است

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به موضوع برجام که جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود در آن پایین بود، گفت: این در حالی است که آمریکا از آن خارج شد و نقض کرد و سایر اعضا که دم از تعهد به مفاد برجام را می‌زدند، به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، لذا تمام دستگاه‌های مملکت باید برنامه کارشناسی داشته باشند تا از برجام خارج شویم.

خجسته با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز با قدرت در مقابل آمریکا خواهد ایستاد، افزود: باید خروج از برجام و غنی‌سازی اورانیوم در آینده نزدیک را در دستور کار داشته باشیم.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی مردم گفت: فشار سنگینی روی دوش مردم است در حالی که هر روز یک اتفاق برای جامعه رخ می‌دهد، از بنزین و دلار گرفته تا پیاز افزایش قیمت داشته که نشان‌دهنده این است که دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که این وضعیت را ایجاد می‌کند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس افزود: مردم خواستار شنیده شدن صدای مظلومانه آنها از سوی مسئولان کشور هستند، چرا که اتفاقات بسیاری همچون انبار شدن شکر را شاهدیم که بعد از چند روز باعث افزایش قیمت این کالا می شود، در حالی که تیم اقتصادی دولت با اندکی برنامه‌ریزی باید بتواند این وضعیت را کنترل کند، این حق مردم نیست که به هر شکلی عمل شود.

خجسته با ابراز تأسف از مدیریت بازار توسط دلالان، اظهار داشت: نیاز مردم تولید داخلی است و نیاز نیست از خارج از کشور وارد کنیم، چنانچه گوسفندهای داخلی صادر می‌شود، اما به خاطر کمبود گوشت باید گوسفند از خارج از کشور وارد کنیم که تمام این اتفاقات توطئه است.

وی  ضمن تشکر از مقاومت نمایندگان در برابر افزایش قیمت بنزین، عنوان کرد: افزایش قیمت بنزین به معنای افزایش قیمت تمام کالاهاست که خوشبختانه جلوی آن گرفته شد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس خواستار ارائه برنامه مدون از سوی تیم اقتصادی دولت شد و گفت: با استیضاح 3 وزیر، دو وزیر عزل شدند و رئیس بانک مرکزی نیز تغییر کرد، اما همچنان وضعیت متفاوت نشده و مردم خسته شده‌اند، لذا ضروری است در نقطه‌ای بحث معیشت و اقتصاد مردم کنترل شود که آمریکا در آن دخیل نیست و نیازمند همت داخلی است.

نماینده مردم همدان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: باید نرخ‌گذاری تعیین تکلیف شود، زیرا همه اقلام و اجناس داخل کشور است و در حال حاضر در فصل گندم قرار داریم که دولت برای آن قیمت تعیین کند، اما دلالان بر آن مدیریت کردند و گندم را حدود کیلویی 5 هزار تومان می‌خرند و به خارج از کشور می فرستند که ممکن است در آینده ما را به نان نیازمند کند، این مدیریت باندی و رانتی قرار است با انتقال نیازهای اولیه کشور به خارج، ما را زمین‌گیر کند.

انتهای پیام/