کارگران در تحقق شعار امسال نقش اصلی و کلیدی دارند

کارگران در تحقق شعار امسال نقش اصلی و کلیدی دارند

آبادان – امام جمعه آبادان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال رونق تولید گفت: در تحقق شعار امسال، کارگران نقش اصلی، کلیدی و انکار ناپذیری دارند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی ابراهیمی پور عصر امروز در آئین تجلیل از کارگران شهرداری آبادان که در محل حسینیه ثارالله آبادان برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه رمضان و هفته کارگر به تمامی حاضران در آئین افزود: از شهردار، اعضای شواری شهر، شهرداران مناطق و سازمان‌های تابعه بابت حرکت جهادی و شبانه روزی شأن در موضوع سیل قدردانی می‌کنم، انصافاً در حواشی شهر و بخش‌ها خوب کار کردید تا مبادا سیلاب به مردم و زندگی آنان آسیب برساند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور یادآور شد: نگاه دین به کارگر و جایگاه آن فوق العاده خاص است و از همین بابت است که پیامبر بر دستان کارگر بوسه می‌زند.

وی گفت: اگر زحمات شبانه روزی کارگران نبود معلوم نبود که چه بیماری‌هایی به سراغ ما می‌آمد، کارگران زحمات و سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند تا نان حلال بر سر سفره خود و خانواده شأن ببرند و خداوند و پیامبرش نیز دستان زحمت کش را دوست دارند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی پور افزود: در راستای تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده، کارگران نقش مهم و عمده‌ای را بر عهده دارند به همین دلیل برای تحقق این شعار کارها را به نحو مطلوب انجام داد.

وی با بیان اینکه برخلاف غربی‌ها که به کارگران نگاهی سیاسی دارند، اسلام نگاهی خاص به کارگران دارد و آنان را گرامی می‌دارد، اظهار کرد: تمامی تلاش‌هایی را که شهردار و مدیران مناطق انجام می‌دهند در راستای بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی کارگران است و لذا همگی دست در دست یکدیگر در جهت کمک به رفع مشکلات شهرداری بکوشید.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: کم شدن فاصله طبقاتی در جامعه همان عدالتی است که ما آن را به طور دائم به رئیس جمهور و نمایندگان مردم در مجلس گوشزد می‌کنیم و اکنون نیز همین را از مسئولان شهری خواستاریم.